Acer inwestuje 5 milionów dolarów w firmę pracującą nad wysokiej jakości goglami VR dla salonów gier i parków rozrywki.

Szwedzka firma Starbreeze AB poinformowała o przejęciu przez przedsiębiorstwo Acer Inc. kontroli większościowej nad spółką joint venture – StarVR Corporation, powstałą na potrzeby marketingu i sprzedaży gogli wirtualnej rzeczywistości StarVR. W ramach porozumienia Acer zainwestował w projekt 5 milionów dolarów przejmując tym samym kontrolę większościową.

W rękach Starbreeze wciąż jednak pozostanie 33,3% udziałów oraz prawa do własności intelektualnej, patenty, a także znaki towarowe związane z marką StarVR oraz InfinitEye. Acer z kolei zatrzyma patenty dotyczące inżynierii elektrycznej oraz konstrukcji gogli.

Pierwszą wzmiankę na temat headsetu StarVR odnotowaliśmy w czerwcu 2015 roku kiedy to Starbreeze ogłosiło współprace z twórcami gogli InfinitEye. Niecały rok później do projektu dołączyła firma Acer, jeden z największych na świecie producentów sprzętu komputerowego. Przedsiębiorstwo poinformowało wówczas o podjęciu współpracy m.in. w zakresie „projektowania, produkcji, promocji, marketingu i sprzedaży headsetu StarVR” do parków rozrywki i różnego rodzaju salonów gier VR.

Opracowywane urządzenie wyposażone zostało w dwa 5,5 calowe ekrany OLED o łącznej rozdzielczości 5120×1440 (2x QHD). Wyposażono je także w system pełnego, 360-stopniowego śledzenia pozycji głowy w 6 stopniach swobody. Urządzenie nie tylko posiada 210 stopni pola widzenia w poziomie, lecz także oferuje imponujące 130 stopni zasięgu widzenia w pionie. Poniższe zdjęcie pokazuje jak wielki jest to obszar w porównaniu z goglami takimi jak np. Oculus Rift.

W tej chwili nie wiadomo nic na temat tego kiedy gogle StarVR trafią do sprzedaży oraz ile będą kosztować. Zdążyły one jednak już zadebiutować w centrum IMAX VR w Los Angeles.