W maju informowaliśmy o nawiązaniu współpracy pomiędzy Starbreeze – producentami gogli StarVR – a firmą Acer. Właśnie poznaliśmy pierwsze efekty porozumienia. Tajwańczycy zainwestują w projekt tego imponującego parametrami headsetu równowartość 9 milionów dolarów.

StarVR to będące od jakiegoś czasu w fazie rozwoju gogle wirtualnej rzeczywistości opisywane parametrami, które przynajmniej w teorii mogą zawstydzić producentów headsetów takich jak Oculus Rift czy HTC Vive. Konstrukcja charakteryzuje się niewiarygodnie dużym polem widzenia, który według twórców – szwedzkiej firmy Starbreeze – wynosi aż 210 stopni. Na uwagę zasługuje także niewiarygodna na tę chwilę rozdzielczość ekranu 5K.

Urządzenie zbudowane zostało z dwóch 5,5 calowych ekranów OLED o łącznej rozdzielczości 5120×1440 (2x QHD). Ponadto wyposażono go funkcję pełnego 360-stopniowego śledzenia pozycji głowy w 6 stopniach swobody. Urządzenie nie tylko posiada 210 stopni pola widzenia w poziomie, lecz także oferuje imponujące 130 stopni zasięgu widzenia w pionie. Poniższe zdjęcie pokazuje jak wielki jest to obszar w porównaniu z popularnymi goglami VR.

StarVR2

Dziewięć milionów dolarów, które Acer przekaże w postaci obligacji zostaną przeznaczone na produkcję oraz komercjalizację StarVR. Urządzenie nie trafi jednak do sklepów, ponieważ głównym celem Starbreeze są parki rozrywki i różnego rodzaju salony gier Virtual Reality. Prawdopodobnie jako pierwsi skorzystają z gogli klienci powstających kin wirtualnej rzeczywistości IMAX VR.

Acer zajmie się także produkcją komputerów i laptopów będących w stanie sprostać nieznanym jeszcze, ale zapewne kosmicznym wymaganiom StarVR. W tej chwili nie posiadamy żadnych informacji na temat ceny oraz daty premiery urządzenia.