HTC Vive Pre (HTC Vive DK2)

Jeżeli jesteś użytkownikiem headsetu wirtualnej rzeczywistości HTC Vive i z jakichś powodów potrzebujesz dodatkowego kontrolera bądź stacji bazowej, twórcy urządzenia właśnie wystawili je na sprzedaż.

Gogle HTC Vive, które zadebiutowały na rynku konsumenckim w kwietniu tego roku sprzedawane są w zestawie z kontrolerami ruchowymi oraz stacjami bazowymi „Lighthouse”. Wszystkie te elementy tworzą jedną całość konieczną jeżeli chcemy korzystać z headsetu. Jak wszystkie urządzenia elektroniczne podatne są one na uszkodzenia, przede wszystkim mechaniczne, o co podczas przebywania w cyfrowych światach nietrudno. Jeżeli przytrafiła się Wam taka sytuacja, a firmowa gwarancja nie obejmuje w takim przypadku naprawy, pozostaje nam dokupienie zamienników.

Na szczęście firma HTC właśnie umożliwiła zakup pojedynczych kontrolerów i stacji. Produkty dostępne są na razie wyłącznie w oficjalnym sklepie HTC Vive. Zakup jednego kontrolera ruchowego SteamVR (link) wyniesie nas 150 Euro, natomiast jedną stację bazową Lighthouse (link) wyceniono na 155 Euro. Do ceny należy doliczyć około 25 Euro kosztów przesyłki.