Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Alice VR. Polska przygodówka zadebiutuje 27 października ze wsparciem dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz OSVR. Jej twórcy udostępnili nowy materiał z cyklu „Dzienniki deweloperskie”, na którym opowiadają o inspiracjach, które towarzyszyły im przy produkcji gry.

Gliwickie Carbon Studio opublikowało nowy materiał promocyjny pierwszoosobowej gry wirtualnej rzeczywistości z gatunku sci-fi – Alice VR. Oprócz szczegółów na temat produkcji przygodówki poznaliśmy także dokładną datę premiery, którą zaplanowano na 27 października. Tytuł pojawi się jednocześnie ze wsparciem gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz OSVR (Open-Source Virtual Reality).

Alice VR zaoferuje bogatą grafikę stworzoną na silniku Unreal Engine 4, zagadki i łamigłówki inspirowane Alicją w Krainie Czarów oraz możliwość wyboru kilku ścieżek, prowadzących do różnych zakończeń.

Deweloperzy pracujący nad grą udostępnili wideo z cyklu „Dzienniki deweloperskie”, na którym opowiadają o inspiracjach, które wpłynęły na ostateczny wygląd produkcji.

Poniżej wrzucamy także zwiastun wprowadzający w historię Alice VR. Możemy na nim zapoznać się z miastem Mirabilis, które będzie jedną z lokacji dostępnych w grze.

Przedpremierowo z Alice VR będzie można zapoznać się podczas zbliżających się targów T-Mobile Warsaw Games Week oraz Poznań Game Arena.