Gliwickie Carbon Studio opublikowało nowy trailer pierwszoosobowej gry wirtualnej rzeczywistości z gatunku sci-fi – Alice VR. Poznaliśmy także przybliżoną datę premiery oraz dodatkowe platformy VR, które otrzymają wsparcie polskiej przygodówki.

Wiadomo już, iż polska VR-owa produkcja zadebiutuje w październiku i otrzyma wsparcie gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz OSVR (Open-Source Virtual Reality). Tytuł zaoferuje bogatą grafikę stworzoną na silniku Unreal Engine 4, zagadki i łamigłówki inspirowane Alicją w Krainie Czarów oraz możliwość wyboru kilku ścieżek, prowadzących do różnych zakończeń.

Twórcy gry opublikowali właśnie nowy zwiastun wprowadzający w historię Alice VR. Możemy na nim zapoznać się z miastem Mirabilis, które będzie jedną z lokalizacji dostępnych w grze.

Fabuła Alice VR przedstawia się następująco: „Nagła usterka na pokładzie statku kosmicznego zmusza zarządzającą nim sztuczną inteligencję do wybudzenia cię z hibernacji. Po awaryjnym lądowaniu na pobliskiej planecie masz tylko jedno zadanie: znaleźć lub kupić paliwo i odlecieć. Wszystko komplikuje się jednak, gdy odkrywasz, że wszyscy mieszkańcy planety zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach.”

Zadaniem gracza będzie rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek stworzonych z myślą o technologii VR, a także podejmowanie decyzji, które pozwolą okryć tajemnice planety i wpłynąć na jej dalsze losy oraz życie mieszkańców.

Pomimo tego, iż Alice VR projektowane jest w pierwszej kolejności na gogle wirtualnej rzeczywistości, grę będzie można uruchomić także na tradycyjnych monitorach 2D.