Aliens Trolls and Dragons
Aliens, Trolls and Dragons

Jeszcze nie tak dawno mało kto wyobrażał sobie inny widok w grach wykorzystujących okulary wirtualnej rzeczywistości, niż z perspektywy pierwszej osoby. Dobre opinie jakie zebrała prezentowana na tegorocznych targach E3 platformówka Lucky’s Tale sprawiły, że deweloperzy uwierzyli, iż widok z perspektywy trzeciej osoby również może być atrakcyjny dla odbiorcy. Obaw tych nie podzielają także ludzie z polskiego studia Kubold, którzy wypuścili właśnie 12-minutowy gameplay z ich najnowszej produkcji „Aliens, Trolls and Dragons”.

„Obcy, trolle i smoki” to gra przygodowa od podstaw tworzona z myślą o okularach Oculus Rift. Wspomniany wcześniej widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP), przypomina trochę ten zastosowany w Gears of War, gdzie kamera umieszczona jest nieco z tyłu, nad ramieniem głównego bohatera. Akcja gry dzieje się w przyszłości w świecie, który w skrócie można opisać jako mix średniowiecza, science-fiction i fantasy. Wcielamy się w postać szefa ochrony wyprawy na odległą planetę, którego statek rozbija się a towarzysze wyprawy zostają porwani przez tubylców. Naszym zadaniem jest uratowanie członków załogi i wydostanie się z planety, która okazuje się być na podobnym poziomie rozwoju cywilizacji co ziemia w czasach średniowiecza.

Premiera gry spodziewana jest na jesień tego roku, ale będzie wydawana w częściach, które pozwolą na około 1-2 godziny rozgrywki. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Kubold.