Na Kickstarterze trwa właśnie zbiórka pieniędzy związana z projektem Anarchy Arcade, czyli miejscem w którym użytkownicy gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift mogą wspólnie oglądać filmy, grać w gry komputerowe oraz korzystać z internetu. Projekt jest już bliski ukończenia, jednak twórca platformy – Elijah Newman-Gomez – ma nadzieję zebrać fundusze na doszlifowanie swojego dzieła.

Anarchy Arcade pozwala na stworzenie własnej przestrzeni osobistej 3D, która ma za zadanie zastąpić tradycyjny monitor PC. Użytkownicy otrzymają możliwość wypełnienia przestrzeni interaktywnymi obiektami, działającymi jako skróty do innych aplikacji VR. Na wirtualnym monitorze uruchomimy także tradycyjne gry PC.

W chwili obecnej Anarchy Arcade dostępne jest za darmo w systemie Steam Early Access. Dokładna data premiery nie jest do końca znana, wiadomo jedynie, że ma odbyć się jeszcze w grudniu 2014 roku. Jednakże, gdyby autorowi udało się zebrać dodatkowe środki finansowe, które przeznaczy na dodanie kolejnych funkcji społecznościowych, premiera może zostać przesunięta o miesiąc.