Poznaliśmy pierwszą aplikację, która będzie dołączana do zestawu kontrolerów ruchowych Oculus Touch. Będzie nią narzędzie rzeźbiarskie Oculus Medium.

„Każda platforma musi mieść swoją aplikację malarską, a to jest nasza aplikacja” – w taki sposób Brendan Iribe (Oculus VR CEO) zapowiedział w ubiegłym roku nowe narzędzie rzeźbiarskie zaprojektowane do współpracy z bezprzewodowym kontrolerem Oculus Touch. Teraz stało się jasne, iż aplikacja Oculus Medium będzie narzędziem darmowym, które otrzyma każdy kto zakupi kontrolery ruchowe.

W związku z tym Oculus VR opublikował materiał filmowy prezentujący różnego rodzaju artystów mających okazję porzeźbić w „cyfrowej glinie”.

Oculus Medium wykorzystuje bezprzewodowe kontrolery Oculus Touch, które posiadają standardowe gałki analogowe, przyciski oraz triggery znane z tradycyjnych padów i pozwolą przenieść dłonie użytkownika do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu będziemy mogli w naturalny sposób kształtować, rzeźbić i malować obiekty bezpośrednio w środowisku VR. Z aplikacji malarskiej będzie można korzystać także w trybie multiplayer.

Premiera kontrolerów Oculus Touch odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zobacz także: Najciekawsze prace ‚Oculus Medium’ z konferencji Oculus Connect 2