W sieci pojawił się nowy trailer zapowiadanego na wszystkie najważniejsze platformy VR doświadczenia Apollo 11 Virtual Reality Experience. Autory przygotowują się do premiery swojej aplikacji, która odbędzie się wraz z debiutem gogli Oculus Rift, czyli 28 marca.

Apollo 11 VR powstaje z myślą o zastosowaniach w edukacji i wykorzysta archiwalne zdjęcia zarejestrowane przez NASA oraz oryginalne dźwięki z centrum kontroli lotu. Pełna wersja zawierać będzie m.in. lot na orbitę księżycową, lądowanie oraz drogę powrotną. Za prace nad aplikacją odpowiada irlandzka firma Immersive VR. Poniżej wspomniany zwiastun doświadczenia.

Aplikacja „Apollo 11 VR Experience” mimo, iż obecnie wydana została jedynie w wersji demo na Oculus Rift DK2, jest już laureatem kilku branżowych konkursów takich jak TimeWarner – Future of Storytelling, FIVARS (nagroda publiczności) czy VR Fest. Pełna wersja doświadczenia dostępna będzie również na tradycyjne monitory oraz drugą deweloperską wersje gogli Oculus Rift (DK2). Autorzy nie wykluczają w przyszłości portu na gogle mobilne takie jak Samsung Gear VR, aczkolwiek ostateczna wersja doświadczenia może się różnić od wersji dla gogli na PC i PS4.

Apollo 11 VR zadebiutuje na poszczególnych platformach VR w tym samym dniu co gogle Oculus Rift (28 marca), HTC Vive (5 kwietnia) i PlayStation VR (kwiecień-czerwiec).