Poznaliśmy cenę oraz przybliżoną datę premiery zestawu „Star Wars: Jedi Challenges”.

W lipcu podczas skierowanego dla fanów Disney’a konwentu D23 Expo ujawniono zestaw rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Star Wars: Jedi Challenges. Wspólny projekt Lenovo, The Walt Disney Company oraz Lucasfilm, który obejmuje headset Lenovo Mirage wymagający do działania smartfona, kontroler/miecz świetlny, lokalizator oraz mobilną aplikację AR, został wyceniony na 200 dolarów. Jego premiera odbędzie się w listopadzie.

Platforma Jedi Challenges zaoferuje trzy AR-owe gry, w skład których wejdzie produkcja polegająca na operowaniu mieczem świetlnym (naszymi przeciwnikami będzie Kylo Ren oraz Darth Vader), strategiczna gra czasu rzeczywistego (RTS) oraz Holochess, czyli holograficzna odmianę szachów, w którą grywali bohaterowie „Gwiezdnych wojen”.

Ważący 470 gramów Lenovo Mirage wyposażony został w dwa czujniki odpowiedzialne za śledzenie pozycyjne w technologii „inside-out”, dla których punktem odniesienia będzie wspomniany lokalizator. Na jego obudowie znajdziemy trzy przyciski – Select, Cancel oraz Menu. Urządzenie zaprojektowane zostało w taki sposób, aby móc korzystać z niego również w okularach korekcyjnych.

Z kolei kontroler ruchowy (275 gramów) posłuży graczowi nie tylko jako urządzenie symulujące kultowy miecz świetlny, lecz także jako wskaźnik. Również i on wyposażony został w trzy przyciski – Power, Blade, Force.

Aby uruchomić doświadczenie będziemy musieli pobrać aplikację Jedi Challenges ze sklepu Google Play lub App Store, umieścić lokalizator na podłodze oraz wsunąć telefon do headsetu Mirage. Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone gogle Lenovo prawdopodobnie zadziałają na zasadzie rzutowania pojawiającego się na smartfonie obrazu na przezroczystą szybkę znajdującą się przed oczami użytkownika (na podobnej zasadzie działa headset Mira Prism AR).

Jeżeli chodzi o kompatybilne urządzenia, producent podaje w tym momencie następujące modele smartfonów: iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel, a także Moto Z. Lista ta ma się jednak z czasem jeszcze powiększyć. Headset połączy się z telefonem poprzez moduł Bluetooth.

Platforma została zaprojektowane w celu umożliwienia fanom „Gwiezdnych wojen” ponownego przeżycia ulubionych fragmentów ze słynnej filmowej serii, tym razem w zupełnie nowy sposób. Poniżej możecie obejrzeć nowy zwiastun Star Wars: Jedi Challenges.

Zestaw trafił już do przedsprzedaży. Star Wars: Jedi Challenges można zamówić w sklepie Best Buy oraz na oficjalnej stronie Lenovo.

 • Bahus

  Bez jaj z tą ceną. W sumie za pseudokontroler bo i tak pewnie z poziomu aplikacji odczytywana jest jego pozycja przez kamerkę smartfona. Reszta to obudowa jak z marketu za 30zł… Pomysł fajny ale żeby wołać za toto 200$ ? 100$ to maks i to w sumie tylko za licencję na SW.

  • Yelon

   Pomyślałem podobnie. Chętnie bym w to zagrał o ile wygląda to tak jak na trailerze. Ale 200 dolców? Chyba kogoś ostro pogrzało. Nie mówiąc już że trzeba posiadać topowy smartphone. Największy koszt tego sprzętu to kamerki do trackingu no i może troche kontroler. Jedyne wytłumaczenie tej ceny to cena za markę Star Wars.

   • Bahus

    Nie wydaje mi się aby tam była kamerka do trackingu. Jest błękitny kontroler i różowa kula pewnie jako punkt odniesienia w przestrzeni. Na bank działa toto na podstawie kamerki ze smartfona.

    • AdireQ

     http://www3.lenovo.com/us/en/jedichallenges/

     Nawet specyfikacja na stronie producenta wspomina o dwóch kamerach. Jakoś nie wyobrażam sobie tego skomplikowanego systemu luster który musiałby zebrać oba obrazy, połączyć w całość i zrzutowa to na obiektyw kamery smartfona.

     Najzwyczajniej w świecie wbudowali tam dwie kamery, dwa mostki na USB, spięli to hubem USB i wyprowadzili kabel USB OTG do smartfona. Kamera USB to nie jest droga rzecz. A android nie ma problemu z ich obsługą.