Powstaje Ark Park – nowe doświadczenie edukacyjne przeznaczone na gogle VR bazujące na licencji popularnej survivalowej przygodówki MMO rozgrywanej w otwartym świecie – Ark: Survival Evolved.

Chińskie studio Snail Games poinformowało o pozyskaniu licencji na produkcję spin-offu popularnej wieloosobowej gry przygodowej Ark: Survival Evolved. Będzie to wieloosobowe doświadczenie edukacyjne tworzone od podstaw z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości.

Ark Park zabierze nas na wirtualną wycieczkę po tematycznym parku rozrywki poświęconym dinozaurom. Dotychczas ujawniono niewiele szczegółów, wiadomo jednak, że autorzy doświadczenia skupią się na umożliwieniu użytkownikom gogli obserwacji dinozaurów w ich naturalnym środowisku, a co za tym idzie lepszego zrozumienia procesów życiowych tych prehistorycznych stworzeń. Zapowiedziano ponad 100 gatunków, które będzie można nie tylko obserwować, ale także wchodzić z nimi w pewnego rodzaju interakcje. Wiadomo również, że jurajski park będzie można zwiedzać zarówno w dzień jak i w nocy, a także przemierzać za pomocą Jeepa.

Ark: Survival Evolved jest survivalową grą MMO wydaną w ubiegłym roku w wersji z wczesnym dostępem, która niespodziewanie szybko zyskała grono oddanych fanów. Głównym zadaniem gracza jest przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku zamieszkałym przez różne gatunki dinozaurów. Oprócz polowania, wytwarzania narzędzi, gromadzenia zapasów oraz budowania twierdzy, możemy także oswajać spotykane na drodze stworzenia, które pomogą nam w obronie przeciwko innym graczom polującym na nasz dobytek. Gra od jakiegoś czasu posiada wsparcie dla gogli Oculus Rift.

Dotychczas nie ujawniono nic na temat potencjalnej daty premiery Ark Park oraz gogli VR, na których będziemy mogli odbyć edukacyjną wycieczkę.