Już za niecały miesiąc w sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutuje Arktika.1 – jedna z najbardziej wyczekiwanych gier VR, za którą odpowiadają twórcy „Metro: 2033”.

Studio 4A Games ujawniło datę premiery swojej najnowszej produkcji – Arktika.1. Odbędzie się ona 10 października.

„Jeden z najbardziej ambitnych projektów finansowanych przez Oculusa”, „głęboka historia i niesamowite efekty wizualne”, „Time Crisis w wirtualnej rzeczywistości”… takimi słowami opisywali swoje pierwsze wrażenia z gry dziennikarze, którzy mieli okazję spędzić trochę czasu z produkcją ukraińskiego 4A Games podczas konferencji GDC 2017.

Studio znane z produkcji gier: Metro 2033, Metro: Last Light oraz Metro Redux w październiku zeszłego roku zapowiedziało futurystyczną post-apokaliptyczną strzelankę Arktika.1 powstającą z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift i kontrolerach ruchowych Oculus Touch. Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, około roku 2116, w momencie gdy na naszej planecie nastała nowa epoka lodowcowa. Bliżej nieokreślona katastrofa zniszczyła ówczesny świat i zdziesiątkowała ludzką populację, co sprawiło, że muszą oni walczyć wszelkiego rodzaju materiały pozyskiwane ze złomu.

Wydarzenia spowodowały zmiany ziemskiego ekosystemu, przez co ocalała ludzkość zmuszona została do zamieszkania obszarów okołorównikowych. Tymczasem bogate w zasoby tereny północne i południowe stały się środowiskiem naturalnym różnego rodzaju zmutowanych stworzeń. Jako najemnik wynajęty przez Citadel Security będziemy musieli chronić i wspierać niewielką grupę ocalałych mieszkańców tętniącego niegdyś życiem miasta, a obecnie kolonii leżącej na pustkowiach dawnej Rosji, przed brutalnymi bandytami, łupieżcami i przerażającymi kreaturami.

Rozgrywka w Arktika.1 odbywać się ma nie tylko przy użyciu kontrolerów ruchowych Oculus Touch, które zastąpią nasze dłonie pozwalając na unoszenie broni, celowanie i strzelanie, lecz także naszego ciała. Deweloperzy zapowiadają, że w grze będzie można się poruszać i kucać, aby unikać wystrzeliwanych w naszą stronę pocisków. Zaimplementowana zostanie także mechanika osłon oraz wiele zaawansowanej technologii, futurystycznych broni, pancerzy i różnego rodzaju gadżetów.

Arktika.1 dostępna jest już w Oculus Store w przedsprzedaży, gdzie została wyceniona na 30 dolarów. Kupując grę przed premierą wydamy o 10% mniej.

  • twattermaster

    Ciekawi mnie dlugosc kampanii oraz czy bedzie jakies element gry online. Cena jak najbardziej przystepna, jak narazie zapowiada sie fajny, doszlifowany tytul.

  • Yelon

    Tak narzekano na te exclisiwy a okazuje się, że prawie każdy to mocno dopracowana gra. Prawie każda jest też warta swojej ceny, nie mówiąc już o darmówkach. Co by nie mówić to Oculus wyznacza obecnie kierunek rozwoju gier VR

    BTW. jak ktoś ma HTC to też zagra poprzez ReVive.