Podczas największych na świecie pokazów przemysłu technologii w Hannoverze (Hannover Messe), wirtualną rzeczywistość testował sam Barack Obama. Jako entuzjasta nowych technologii czuł się tam na swoim miejscu i dobrze się bawił. Targi odwiedziła również Angela Merkel, która gościła w Niemczech prezydenta USA.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Niemiec prawdopodobnie po raz pierwszy zapoznali się z technologią VR. W trakcie targów mieli okazję wypróbować gogle typu Cardboard firmy PMD Technologies. Urządzenie dodatkowo wyposażone zostało w sensor głębokości. Niemiecka firma PMD jest partnerem Project Tango.

Obama był pod wrażeniem zademonstrowanej mu technologi. Gdy zapytał o jej zastosowanie otrzymał odpowiedź, że w przyszłości będzie mógł wysłać zeskanowany obraz pomieszczenia, w którym się znajduje, bezpośrednio na gogle wirtualnej rzeczywistości swojej córki. Ona z kolei będzie miała wrażenie, że znajduje się w tym samym pomieszczeniu co on. „To imponujące. Gratulacje” – odpowiedział prezydent USA – „To nowy wspaniały świat” – dodał.

Nagranie z tego wydarzenia możecie obejrzeć poniżej.