Opublikowano listę 10 najlepiej sprzedających się gier na gogle PlayStation VR w styczniu 2017 roku. Tym razem największą uwagę graczy zgarnęła produkcja zatytułowana Batman: Arkham VR.

Firma Sony jako jedyny producent gogli wirtualnej rzeczywistości publikuje comiesięczne zestawienia najlepiej sprzedających się gier VR w cyfrowym sklepie PS Store. Co prawda nie znajdziemy w nim dokładnej liczby sprzedanych kopii, jednak możemy zorientować się jakiego typu produkcje budzą największe zainteresowanie użytkowników PlayStation VR.

Tym razem pierwsze miejsce przypadło grze Batman: Arkham VR. Jest to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii Batman: Arkham wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza gra VR jest jednocześnie ostatnią produkcją z Bruce’em Wayne’em w roli głównej.

Na drugiej pozycji uplasował się grudniowy lider podobnego rankingu – zestaw mini-gier PlayStation VR Worlds. Na podium znalazła się także najpopularniejsza i najlepiej zarabiająca gra VR roku 2016 – Job Simulator.

Poniżej pełna lista TOP 10 bestsellerów PlayStation VR w styczniu 2017 (w nawiasie pozycja z grudnia):

 1. Batman: Arkham VR (2)
 2. PlayStation VR Worlds (1)
 3. Job Simulator (4)
 4. Robinson: The Journey (Nowość)
 5. Until Dawn: Rush of Blood (5)
 6. Keep Talking and Nobody Explodes (Powrót)
 7. The Brookhaven Experiment (Nowość)
 8. Driveclub VR (3)
 9. Sports Bar VR (8)
 10. Pinball FX2 VR (Nowość)

W zestawieniu dla PSVR nie znajdziemy debiutującej pod koniec miesiąca – posiadającej wsparcie dla konsolowych gogli – gry Resident Evil 7: Biohazard, choć wiemy, że wzbudziła bardzo duże zainteresowanie VR-owych graczy. Produkcja znalazła się jednak na 10 miejscu bestsellerów PS4, bowiem to właśnie standardowa wersja gry przyciągnęła najwięcej zainteresowanych.

 • Danax

  Batman: Arkham VR – super gra tylko za krótka i stosuje jedną denerwujacą mnie manierę:

  Lewitujące rękawiczki!

  Dlaczego nie całe ręce? Dlaczego nie można spojrzeć na dół i widzieć swój tors i nogi?
  Takie coś sprawiłoby, że bylibyśby bardziej zanurzeni w VR. Szkoda, że producenci tego nie rozumieją lub nie wiedzą jak to zrobić

  • Pawel

   Wlasnie zdjalem okularki i mam takie same odczucia. Calkiem fajna gra ale zdecydowanie za krotka. W pierwszej chwili, gdy zobaczylem napisy, myslalem, ze dopiero Prolog przeszedlem 🙂 Rowniez denerwowaly mnie te rekawiczki i brak poruszania rekami przez Batmana, gdy patrzylo sie swoje odbicie. Widac, ze narazie developerzy probuja te VRowe gierki i jakos boja sie wydac kompletny tytul. Narazie chyba tylko Resident VII jest pelnowartosciowa gra na VR. Niestety jeszcze nie gralem bo cene za niego uwazam za mocno przesadzona, a w wypozyczalni wszystko wymiecione 🙂

 • Bahus

  Czekam na wersję PC dla Oculus Rift z chęcią sprawdzę z czym się to je. Swoją drogą MM miał rozpocząć promowanie VR goglami ORCV1 co u naszych zachodnich sąsiadów ma miejsce a tu chłopaki zmienili stanowisko na PSVR… szkoda, liczyłem że kupię u nich kontrolery rifta… a dodatkowo osobiście bardziej stawiam na PCVR, konsole nie mają jeszcze tej mocy aby porządnie wyglądający tytuł VR uciągnąć w normalnej liczbie (niedublowanych) klatek…