Opublikowano listę 10 najlepiej sprzedających się gier na gogle PlayStation VR w styczniu 2017 roku. Tym razem największą uwagę graczy zgarnęła produkcja zatytułowana Batman: Arkham VR.

Firma Sony jako jedyny producent gogli wirtualnej rzeczywistości publikuje comiesięczne zestawienia najlepiej sprzedających się gier VR w cyfrowym sklepie PS Store. Co prawda nie znajdziemy w nim dokładnej liczby sprzedanych kopii, jednak możemy zorientować się jakiego typu produkcje budzą największe zainteresowanie użytkowników PlayStation VR.

Tym razem pierwsze miejsce przypadło grze Batman: Arkham VR. Jest to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii Batman: Arkham wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole. Ich pierwsza gra VR jest jednocześnie ostatnią produkcją z Bruce’em Wayne’em w roli głównej.

Na drugiej pozycji uplasował się grudniowy lider podobnego rankingu – zestaw mini-gier PlayStation VR Worlds. Na podium znalazła się także najpopularniejsza i najlepiej zarabiająca gra VR roku 2016 – Job Simulator.

Poniżej pełna lista TOP 10 bestsellerów PlayStation VR w styczniu 2017 (w nawiasie pozycja z grudnia):

  1. Batman: Arkham VR (2)
  2. PlayStation VR Worlds (1)
  3. Job Simulator (4)
  4. Robinson: The Journey (Nowość)
  5. Until Dawn: Rush of Blood (5)
  6. Keep Talking and Nobody Explodes (Powrót)
  7. The Brookhaven Experiment (Nowość)
  8. Driveclub VR (3)
  9. Sports Bar VR (8)
  10. Pinball FX2 VR (Nowość)

W zestawieniu dla PSVR nie znajdziemy debiutującej pod koniec miesiąca – posiadającej wsparcie dla konsolowych gogli – gry Resident Evil 7: Biohazard, choć wiemy, że wzbudziła bardzo duże zainteresowanie VR-owych graczy. Produkcja znalazła się jednak na 10 miejscu bestsellerów PS4, bowiem to właśnie standardowa wersja gry przyciągnęła najwięcej zainteresowanych.