W trakcie konferencji Sony na targach E3 japońska firma zaprezentowała wiele nowych gier wirtualnej rzeczywistości na gogle PlayStation VR. Jedną z nich będzie Batman: Arkham VR.

Batman: Arkham VR to dzieło brytyjskiego Rocksteady Studios, znanego z produkcji trzech pierwszych części gier serii Batman: Arkham wydanych na przestrzeni ostatnich lat na PC-ty i konsole.

Przedstawiciele ekipy pracującej nad VR-owym Batmanem dostrzegają potencjał jaki kryje się w wirtualnej rzeczywistości, dlatego też postanowili dać graczom szansę poczucia się jak Bruce Wayne i zapoznania się z niektórymi lokacjami w słynnym komiksowym uniwersum.

W trakcie rozgrywki, która ukazana zostanie z perspektywy pierwszoosobowej, przyjdzie nam rozwiązać tajemnicę pewnego morderstwa. Jak możemy przypuszczać po obejrzeniu klimatycznego zwiastuna wydanego w związku z prezentacją gry na targach E3, jednym z elementów zagadki będzie nie kto inny jak Joker.

Batman: Arkham VR będzie tytułem na wyłączność dla PlayStation VR i możliwe, że zadebiutuje tego samego dnia co gogle, czyli 13 października 2016 roku.