To musiało się kiedyś stać. Już wkrótce gogle wirtualnej rzeczywistości kupimy w Biedronce.

Facebook, Google, Microsoft, Sony, Samsung, a teraz także… Biedronka zainteresowała się wirtualną rzeczywistością. 28 listopada popularna w Polsce sieć sklepów wprowadzi do swojej oferty pierwsze gogle VR. Urządzenie o nazwie Hykker VR Glasses 3D to nic innego jak rebrandowane gogle VRBOX powstałe na bazie modelu referencyjnego należącego do inicjatywy Google Cardboard.

Headset kompatybilny jest ze smartfonami o przekątnej ekranu od 4 do 5,5 cala. Mobilne gogle wyposażono w regulowany pasek podtrzymujący urządzenie na głowie oraz mechanizm umożliwiający płynną regulację soczewek w dwóch płaszczyznach (odległość od oczu oraz rozstaw). Z tego co nam wiadomo Hykker VR nie za bardzo nadaje się do używania przez osoby noszące okulary korekcyjne.

Gogle z wyglądu prezentują się całkiem solidnie, jednak należy pamiętać, iż mimo wszystko jest to bardzo budżetowe rozwiązanie, które nie powinniśmy porównywać z goglami takimi jakimi jak Oculus Rift, HTC Vive czy PlayStation VR wycenianymi wielokrotnie wyżej. Hykker VR Glasses 3D zdążył już przetestować JackQuack, z którego opinią możecie zapoznać się poniżej.

Gogle Hykker VR trafią do Biedronek w całym kraju 28 listopada w cenie 39,99 złotych. Pamiętajcie żeby przed ewentualnym zakupem upewnić się, czy aby posiadany przez Was smartfon został wyposażony w żyroskop.