Firma Cyberith (twórcy wielokierunkowej bieżni Virtualizer dedykowanej okularom VR Oculus Rift) potwierdziła, że urządzenie będzie współpracować również z goglami wirtualnej rzeczywistości opartymi na wykorzystaniu smartfonów m.in. Samsung Gear VR. W tej chwili trwają końcowe prace dotyczące integracji technologii Bluetooth w urządzeniu, która pozwoli na bezprzewodową komunikację pomiędzy bieżnią a smartfonem.

Wielokierunkowa bieżnia Cyberith Virtualizer to urządzenie, które – jak twierdzą niektórzy – może w niedalekiej przyszłości wyprzeć z rynku tradycyjne bieżnie do biegania, jakie możemy spotkać w każdym fitness-clubie. W połączeniu z okularami wirtualnej rzeczywistości umożliwia graczowi realistyczne sterowanie postacią w grach komputerowych z pełną swobodą ruchów.

Zastosowanie technologii Bluetooth pozwoli na współpracę z tzw. adapterami VR (np. Gear VR, Google Cardboard, Durovis Dive), czyli okularami wirtualnej rzeczywistości wykorzystującymi najnowsze telefony komórkowe. Zaletą tego typu rozwiązania jest brak okablowania podłączonego do jednostki centralnej. W takim przypadku role obliczeniowe przejmuje smartfon, więc problem plątaniny kabli, który może utrudniać korzystanie z bieżni, zostaje automatycznie wyeliminowany.

Cyberith Virtualizer można było do niedawna zamówić za 599$ na Kickstarterze. Firma zebrała poprzez crowdfundingową zbiórkę ponad 350 tysięcy $, które zostały przeznaczone na rozwój projektu. Wysyłka pierwszych egzemplarzy bieżni zaplanowana jest na marzec 2015.

Zobacz także:
Bieżnia dla graczy Cyberith Virtualizer