Aplikacji Virtual Desktop wyrósł w ostatnim czasie poważny konkurent. Nie dość, że Bigscreen jest oprogramowaniem całkowicie bezpłatnym to dodatkowo posiada funkcje społecznościowe.

Bigscreen to aplikacja wirtualnej rzeczywistości zorientowana na doświadczenia wieloosobowe. Jej głównym zadaniem jest organizowanie popularnych w czasach gdy powszechny internet był jeszcze w powijakach, spotkań graczy znanych jako „LAN party”. Program pozwala wyświetlać i przesyłać obraz naszego pulpitu do środowiska wirtualnej rzeczywistości oraz dzielić się nim z naszymi znajomymi. W rezultacie jesteśmy w stanie zorganizować prywatną imprezę LAN lub umówić się z przyjaciółmi na wspólny wieczór filmowy na wielkim ekranie.

Najnowsza aktualizacja Bigscreen wprowadza m.in. kreator własnych awatarów, nowy interfejs użytkownika, strumieniowanie audio oraz podnosi ogólną wydajność doświadczenia.

Oprogramowanie od jakiegoś czasu dostępne jest bezpłatnie na platformie Steam i oferuje wsparcie dla gogli HTC Vive i Oculus Rift. Wraz z ostatnią aktualizacją Bigscreen zadebiutował w cyfrowym sklepie dla Rifta – Oculus Store.