Gogle Oculus Rift jeszcze nigdy nie były tak tanie.

Producenci gogli VR podobnie jak przed rokiem przygotowali z okazji Czarnego Piątku specjalne oferty. Przedstawiamy przegląd najciekawszych promocji Black Friday 2017.

Oculus Rift

Konsumencka wersja gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift doczekała się kolejnej w tym roku obniżki. Zestaw wyposażony w parę kontrolerów ruchowych Oculus Touch oraz dwa czujniki ruchu przez ograniczoną ilość czasu możemy zakupić w cenie 399 euro, czyli około 1680 złotych. Kwota jaką musimy zapłacić za gogle Oculusa robi się coraz bardziej akceptowalna. Przypomnijmy, że podczas premiery headsetu, która obyła się 28 marca 2016 roku, koszt zakupu urządzenia wynosił około 3000 złotych (699 Euro).

Do zestawu dołączono także dwie gry (Dead & Buried, Robo Recall) oraz dwie aplikacje (Medium, Quill). Ich łączna wartość w oficjalnym sklepie Oculusa wynosi 110 dolarów.

Jak czytamy na stronie Oculusa oferta ważna jest do wyczerpania zapasów.

HTC Vive

Producent gogli HTC Vive w tym roku przygotował zestaw składający się z podstawowej wersji headsetu wzbogaconej o pasek Vive Deluxe Audio Strap. Zaprojektowano go w celu zwiększenia komfortu użytkowania oraz wzbogacono o parę słuchawek umożliwiających odbiór dźwięku przestrzennego. W pakiecie wycenionym na 699 euro znajdziemy także kody na dwie niewydane jeszcze gry – Fallout 4 VR oraz Doom VFR.

699 euro to kwota, w której dotychczas sprzedawana była podstawowa wersja zestawu. Sam pasek to koszt 120 euro. Łączny cena w/w gier w przedsprzedaży wynosi 390 złotych.

W promocyjnej cenie sprzedawana jest także usługa nielimitowanego dostępu do wyselekcjonowanych aplikacji VR znajdujących się w cyfrowym sklepie Viveport. Warty dotychczas 449 złotych roczny abonament możemy zakupić w cenie 169 złotych. Staniały także subskrypcje półroczne (115 zł zamiast 229 zł) oraz trzymiesięczne (75 zł zamiast 115 zł).

PlayStation VR

Polski oddział Sony wprowadził czasową promocję, w ramach której zestaw zawierający gogle PlayStation VR, kamerę oraz gry Gran Turismo Sport i Playstation VR Worlds można zakupić w cenie 1299 zł. Okazyjnie można nabyć także sam headset.

Jeżeli planujecie zakup gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, w najbliższym czasie może nie być lepszej okazji. Oprócz wycenionego na 1299 złotych zestawu zawierającego kamerę oraz dwie gry (Gran Turismo Sport, PlayStation VR Worlds), konsolowy headset kupimy także samodzielnie około 500 złotych taniej, niż dotychczas. W niektórych sklepach za PSVR zapłacimy jedyne 949 złotych (promocja obowiązuje do 27 listopada w sieci Saturn, Media Markt, Media Expert oraz RTV Euro AGD).

Warto mieć jednak na uwadze, iż wszystkie wspomniane okazje dotyczą pierwszej wersji urządzenia oznaczonej jako CUH-ZVR1. Sony w niedługim czasie powinno wprowadzić do sprzedaży w naszym kraju CUH-ZVR2 – nieco udoskonalony model gogli PlayStation VR.

Windows Mixed Reality

Czasową promocję wprowadził amerykański Microsoft Store, który obniżył ceny wszystkich modeli z serii Windows Mixed Reality sprzedawanych wraz z kontrolerami ruchowymi. Rabaty sięgają od 50 do 100 dolarów.

 • Acer Windows Mixed Reality – 349$ (zamiast 399$)
 • Dell Visor Windows Mixed Reality – 399$ (zamiast 449$)
 • HP Windows Mixed Reality – 349$ (zamiast 449$)
 • Lenovo Explorer Windows Mixed Reality – 299$ (zamiast 399$)
 • Samsung HMD Odyssey Windows Mixed Reality – 449$ (zamiast 499$)

Najkorzystniej cenowo prezentuje się model Lenovo Explorer, który nie licząc Samsunga posiada identyczne parametry co pozostałe modele gogli Windows MR. Niestety zamówień nie można złożyć podając polski adres. Niemniej, z informacji jakie udało się nam uzyskać, gogle Lenovo trafią do sprzedaży w Polsce już w najbliższy poniedziałek, 27 listopada.

 • eryX

  Częściowo masz racje, ale nie bierzesz pod uwagę okoliczności. Nie dało się tego zrobić lepiej/taniej. Ludzie się nakręcili i liczyli na cuda. Samsunga S8 nie wymyślono przecież 10 lat temu.

  VR pojawiło się ciut za wcześnie, mam tu na myśli 3-4 lata. Gdyby Luckey ruszył z kickstarterem na DK1 dziś mogłoby być inaczej. Ale wątpie czy gdyby nie Palmer to VR by się nie odrodził. Już wtedy Sony eksperymentowano z okularami projekcyjnymi, które były masakrycznie drogie i słabe.

  Co chce powiedzieć. Nakręcił się hajp bo VR jest potencjalnie fajne, a dla wielu okazało się za słabe lub za drogie. No ale co zrobić, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. VR ma się dobrze wbrew wielu opiniom. Nastąpiła korekta hajpu i tyle. Normalna sprawa. I nie widać, żeby najwięksi inwestorzy się wycofywali.

 • Ktokolwiek wie gdzie w Polsce można dostać któreś z Microsoftowych gogli? Pobieżna próba znalezienia sklepu nie przynosi rezultatów…

 • 5y1

  wiadomo za ile będą sprzedawane te Explorery?

  • Niestety nie wiemy, natomiast jeżeli tylko uzyskamy jakieś informacje pojawi się news.

   • Coś wiadomo?

    • Otrzymaliśmy wiadomość od Lenovo, że w środę pojawią się nowe informacje. Co ciekawe działa już polska strona Lenovo Explorer:
     https://www3.lenovo.com/pl/pl/lenovo-explorer/

     • 5y1

      nie wytrzymałęm i kupiłem w promocji przez znajomego w Kanadzie, u nas spodziewam się ceny w okolicach 2 tyś., ciekawe jak to faktycznie będzie…

     • Też się zastanawiałem, ale wysyłka z Kanady wychodzi bardzo drogo.

     • 5y1

      do tego podatek sporo wyższy niż w Stanach.. no ale czarnopiątkowa promocja rekompensuje te dodatkowe koszty