Blizzard Entertainment, twórcy takich hitowych serii jak StarCraft, Diablo czy World of Warcraft, wykazują zainteresowanie technologiami wirtualnej rzeczywistości. Firma właśnie świętuje swoje 25-lecie działalności i wcale nie zamierza przestać produkować gry komputerowe.

W wywiadzie dla VentureBeat Chris Metzen (wiceprezes Blizzard) powiedział, że jego załoga bacznie przygląda się nowym technologicznym trendom, ale nie jest jeszcze gotowa na stworzenie gry dedykowanej goglom Virtual Reality.

„Wszyscy mówią o VR i noszeniu zabawnych hełmów. Kulturowo jesteśmy zainteresowani i obserwujemy technologię. Jak świetne mogłoby być bieganie po świecie World of Warcraft i oglądanie wszystkiego 1 do 1? Wygląda to jak całkowicie nowy horyzont. Jednakże na razie tylko się przyglądamy. Możliwe, że inne firmy poczynią odważne kroki i wbiją na tym gruncie swoje flagi. Nie sądzę, byśmy byli już gotowi na jego podbój.”

Według innych przedstawicieli Blizzarda firma w tym momencie planuje skupić się na tworzeniu gier przeznaczonych na urządzenia mobilne.