Do premiery gogli PlayStation VR pozostały już zaledwie dwa tygodnie. Tymczasem brytyjski odział sklepu Amazon poinformował swoich klientów, iż wszystkie zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane dopiero 12 grudnia.

Amazon UK rozesłał wiadomość do osób, które złożyły preordery na gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Sklep poinformował o opóźnieniach w realizacji zamówień, ponieważ może się ona przeciągnąć nawet o dwa miesiące. Do tego czasu brytyjski odział zamierza wysyłać wyłącznie po jednym egzemplarzu PS VR na dany adres. W komunikacie znalazła się data 12 grudnia, która ma być ostatecznym terminem realizacji wszystkich zamówień przedpremierowych.

Wydaje się, iż o ile nie jest to sprytny zabieg marketingowy, zainteresowanie goglami PlayStation VR nieco przerosło oczekiwania producentów headsetu. Andrew House (Sony Interactive Entertainment CEO) w wywiadzie dla CNBC udzielonym w czerwcu powiedział, że z powodu rosnącego zainteresowania spodziewa się niedoborów w dostawach PlayStation VR.

W związku z tym, że urządzenie zostanie wydane w okresie przedświątecznym, trudno określić jak wielki będzie popyt na gogle Sony, jednak firma ma zrobić wszystko co w swojej mocy, aby sprostać temu wyzwaniu. Tym bardziej, że w tym momencie jest jeszcze niezwykle trudne do przewidzenia jak na wciąż raczkującą technologię VR zareagują konsolowi gracze.

PlayStation 4 Pro + PlaySTation VR

W tej chwili nie wiadomo jak sytuacja wygląda w innych sklepach prowadzących sprzedaż przedpremierową. Wiadomo natomiast, że amerykański odział sklepu Amazon, który tak jak pozostali sprzedawcy rozpoczął przyjmowanie zamówień w marcu, pierwszą partię urządzeń wyprzedał w ciągu… niecałych 10 minut. W czerwcu zaniechano przyjmowania kolejnych zamówień.

Z kolei według popularnej amerykańskiej sieci sklepów GameStop gogle wirtualnej rzeczywistości Sony PlayStation VR zostały najszybciej wyprzedanym urządzeniem w historii firmy. Preordery na headset VR dla konsoli PlayStation 4 cieszyły się ogromną popularnością, na tyle dużą, że cała partia gogli została wyprzedana dosłownie w pięć minut.

Przedsprzedaż oferują także niektóre sklepu na terenie naszego kraju. Urządzenie wycenione zostało na 1769 zł. Światowa premiera PlayStation VR odbędzie się 13 października.