Virtuix Omni - wielokierunkowa bieżnia wirtualnej rzeczywistości
Virtuix Omni - wielokierunkowa bieżnia wirtualnej rzeczywistości (mat.prom)

Zgodnie z zapowiedziami firma Virtuix zaprezentowała na targach CES 2015 finalny design wielokierunkowej bieżni VR Omni, która już wkrótce trafi do publicznej sprzedaży. Bieżnia została zaprojektowana tak, by używać jej razem z goglami wirtualnej rzeczywistości takimi jak Oculus Rift oraz Gear VR.

Nowością zaprezentowaną na targach są specjalne czujniki montowane dodatkowo na butach, których zadaniem będzie śledzenie położenia stóp w przestrzeni. Ma to na celu polepszenie odwzorowania ruchu w grze. Czujniki są opcjonalne i dostępne w cenie 79$.

Podczas targów Virtuix ogłosiło także podjęcie współpracy z firmą CloudNav, specjalizującą się w tworzeniu rozwiązań opartych o technologie śledzenia ruchu. Celem CloudNav będzie stworzenie oprogramowania udoskonalającego odzwierciedlenie przez urządzenie ruchów użytkownika, tak aby wrażenie poruszania się po wirtualnym świecie było jak najdokładniejsze.

Poniżej można zobaczyć jak finalna wersja bieżni Virtuix Omni prezentuje się w połączeniu z najnowszą grą z serii Call of Duty – Advanced Warfare.

Bieżnię można zamówić na oficjalnej stronie Virtuix Omni w cenie 499 $ jednak tylko do 1 lutego. Później cena wrośnie do 699 $. Wraz z urządzeniem otrzymamy również specjalne buty przeznaczone do poruszania się po bieżni. Dodatkowo możemy dokupić dedykowane akcesoria, m.in. stojak na kontrolery. Druga para butów to wydatek rzędu 49 $. Virtuix planuje rozpocząć wysyłkę Omni już na początku tego roku. Pierwsze egzemplarze powinny dotrzeć do swoich właścicieli jeszcze w styczniu, natomiast osoby, które złożą zamówienie dziś, swoje zestawy otrzymają na przełomie kwietnia i maja. Więcej na temat powstawania samej bieżni można przeczytać w tym miejscu.