Polskie studio The Farm 51 poinformowało, że premiera doświadczenia wirtualnej rzeczywistości Chernobyl VR Project odbędzie się już 1 lipca. W pierwszej kolejności obejrzą je użytkownicy gogli Oculus Rift.

Chernobyl VR Project to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na gogle VR. Aplikacja powstała przy użyciu nowatorskiej technologii Reality 51, za którą odpowiada utworzony w ubiegłym roku nowy zespół polskiego studia.

Chernobyl VR Project pojawi się w przyszłości także na innych platformach VR. We wrześniu doświadczenie otrzyma wsparcie gogli HTC Vive, natomiast na październik przewidziano premierę dla PlayStation VR. Więcej na temat tego niezwykle interesującego projektu pisaliśmy m.in. w tym miejscu.

Przedpremierowa prezentacja Chernobyl VR Project odbędzie się już w najbliższą sobotę 25 czerwca w Gliwicach podczas imprezy Media Tent – Fabryka Przyszłości.

  • T800

    Szkoda że dopiero we wrześniu doświadczę 😐 Mam nadzieję że przynajmniej będą dobrze wykorzystane kontrolery vive i oprócz standardowej obsługi z pozycji siedzącej będzie też możliwości poruszania się przynajmniej w trybie niewielkiego pokoju 😀 jestem bardzo ciekaw jak sprawdzi się technologia Reality 51 w rzeczywistości, bo oczekiwania po materiałach reklamowych mam duże.