Firma Sony ogłosiła w końcu cenę i datę premiery gogli PlayStation VR. Wiadomo już także co znajdzie się w zestawie, za który przyjdzie nam zapłacić 399 dolarów. Okazuje się, że niektórzy właściciele konsoli PlayStation 4, aby zagrać w wirtualnej rzeczywistości będą musieli wydać nieco więcej.

Na razie poznaliśmy jednak kwotę za jaką kupimy urządzenie w dolarach. Według aktualnego kursu będzie to ponad 1500 złotych, czyli cena zbliżona do konsoli PS 4, w momencie gdy ta debiutowała na rynku. Niestety niektórzy gracze będą musieli sięgnąć do kieszeni głębiej. Mowa o osobach, które zakupiły PlayStation 4 bez kamery i kontrolerów PlayStation Move.

Akcesoriów tych niestety nie znajdziemy w pudełku z PSVR i będzie trzeba kupić je osobno, gdyż to na nich opiera się system śledzenia ruchów użytkownika. Obecnie ceny kamery do PS4 kształtują się w okolicach 220 złotych. Mniej więcej drugie tyle przyjdzie nam zapłacić za dwa kontrolery PlayStation Move. Koszt zakupu samej konsoli PlayStation 4 w wersji podstawowej to wydatek rzędu około 1450 złotych. W tej chwili nie wiadomo czy Sony wypuści w przyszłości rozszerzoną wersję zestawu.

Co zatem znajdziemy w pudełku z PlayStation VR poza samymi goglami?

PlayStation VR box

W zestawie otrzymamy także niewielkich rozmiarów jednostkę obliczeniową (moduł procesora), która pomoże rozwiązać problem niedostatecznej mocy konsoli PlayStation 4. Ponadto znajdziemy słuchawki douszne, przewody HDMI i USB, zasilacz, kabel zasilania sieciowego oraz złącze gogli VR.

Gogle PS VR będzie można już wkrótce zamówić w przedsprzedaży. Premiera zapowiadana jest na październik tego roku.

Aktualizacja (17.03.16): Jak poinformował nas jeden z naszych czytelników, PlayStation VR jest już dostępne w przedsprzedaży w internetowym sklepie RTV Euro AGD w cenie 1769 złotych (darmowa dostawa).