Crytek zapowiedział swój udział podczas targów gamescom 2016. Firma zaprezentuje po raz pierwszy publicznie grywalne demo Robinson: The Journey na PlayStation VR oraz grę wspinaczkową The Climb z kontrolerem Oculus Touch.

Podczas targów gamescom 2016, które jak co roku odbędą się w niemieckiej Kolonii, Crytek zaprezentuje swoje dwie największe VR-owe produkcje.

Na stoisku wyposażonym w 32 zestawy wirtualnej rzeczywistości Crytek zaoferuje publiczne demo przygodówki sci-fi Robinson: The Journey – nowym tytule, który ukaże się ekskluzywnie na PlayStation VR. Gracze wcielą się w rolę Robina, młodego chłopca, którego statek rozbił się na nieprzyjaznej, tajemniczej planecie. Nasz bohater musi nauczyć się, jak przetrwać czyhające na niego niebezpieczeństwa bogatego ekosystemu, zamieszkałego przez majestatyczne dinozaury.

Zwiedzający będą mogli również wypróbować niedawno wydaną grę wspinaczkową VR The Climb, która po raz pierwszy będzie dostępna z nowym kontrolerem ruchu Oculus Touch. Gracze będą mieli szansę na przetestowanie kontrolerów, zanim trafią one do sprzedaży detalicznej oraz doświadczą, jak to jest zdobywać szczyty w wirtualnej rzeczywistości w sytuacji, gdy kontroler z dużą precyzją odwzorowuje ich ruchy, symulując rzeczywistą wspinaczkę. The Climb jest dostępne do pobrania w Oculus Home i otrzyma darmową aktualizację w dniu premiery kontrolera Oculus Touch.

The Climb

Gamescom odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia w Kolonii, a stoisko Cryteka znajdziemy w Hali 6 C40 (Cologne Exhibition Center). Grywalne dema Robinson: The Journey i The Climb będą również dostępne na stoisku B51 w części Family & Friends w hali nr 10.