Crytek – twórcy gry wirtualnej rzeczywistości „The Climb” – postanowili sprawdzić jak na ich symulator wspinaczki VR zareagują osoby profesjonalnie uprawiające tzw. „free solo climbing”, czyli wspinaczkę skalną bez zabezpieczeń.

The Climb to wspinaczkowa gra VR twórców takich hitów jak Crysis i Far Cry. Jest ona tytułem na wyłączność dla gogli Oculus Rift i to właśnie na nich we Frankfurcie zorganizowano pokaz gry, w którym udział wzięły osoby mające ze wspinaczką skalną do czynienia niemal na co dzień. Ich reakcje i opinie na temat gry zarejestrowała kamera Cryteka.

Firma opublikowała także kolejną, trzecią cześć z serii dzienników deweloperskich (część I, część II) prezentujących proces powstawania The Climb.

Więcej o The Climb – pierwszej grze VR od Crytek – pisaliśmy w tym miejscu. W ubiegłym roku zapowiedziano Robinson: The Journey, drugą grę VR niemieckiego studia, która z kolei będzie ‚exclusivem’ gogli PlayStation VR. Oczywiście obie gry bazują na autorskim silniku Cryteka – CryEngine – znanym z bardzo wysokiej jakości efektów wizualnych.