Twórcy takich hitów jak Crysis i Far Cry zapowiedzieli dziś swój pierwszy tytuł dedykowany wirtualnej rzeczywistości. Studio Crytek pracuje nad grą Robinson: The Journey, łączącą tematykę science-fiction z klimatami filmu Jurassic Park.

O tym, że Crytek interesuje się technologiami wirtualnej rzeczywistości, pisaliśmy w marcu w „Przeglądzie tygodnia”. Redaktorzy serwisu Gamespot rozmawiali z dyrektorem studia, który potwierdził wówczas, iż firma od jakiegoś czasu pracuje z technologiami Virtual Reality. Faruk Yerli (Crytek Managing Director) wyraził nadzieję, że pewnego dnia wydadzą pełnowartościowe doświadczenie wirtualnej rzeczywistości stworzone na silniku CryEngine. Ekipa odpowiedzialna w Crytek za wirtualną rzeczywistość liczy podobno około 50 osób i stoi ona za stworzeniem krótkiego doświadczenia VR “Back to Dinosaur Island” (do obejrzenia poniżej), zaprojektowanego dla prototypu Oculusa „Crescent Bay”.

Obecnie nie wiemy zbyt wiele na temat produkcji. Wcielimy się w postać rozbitka, który wylądował na tajemniczej planecie, a jego zadaniem będzie eksploracja nieznanego świata. Firma nie ogłosiła, na które konkretnie platformy tworzona jest gra, jednak niektóre źródła sugerują, że Robinson: The Journey pojawi się na Project Morpheus i Oculus Rift.