5-letni Sugriva codziennie używa gogli HTC Vive. Jego ulubiona aplikacja to Disney Movies VR i Księga Dżungli. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że… Sugriva jest szympansem.

Zastanawialiście się kiedyś czy zwierzęta są w stanie doświadczyć wirtualnej rzeczywistości? Wszystko na to wskazuje, że tak.

Ośrodek Myrtle Beach Safari w Południowej Karolinie oferuje wycieczkowiczom spacery wśród tygrysów, słoni i innych dzikich zwierząt. Jednym z mieszkańców tego zwierzyńca jest Sugriva. Jakiś czas temu opiekunowie pokazali mu gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, ponieważ szympans potrzebował rozrywki. Spodobało się :).

Sugriva rozgląda się po wirtualnym świecie zupełnie jak człowiek. Próbuje także dotykać cyfrowych obiektów. Na filmiku widać też, że zdaje sobie sprawę z użyteczności VR-owych kontrolerów. Zobaczcie sami.

Ulubioną aplikacją Sugriva jest Disney Movies VR. Młody szympans może dzięki niej przenieść się do środka wybranych scen z najpopularniejszych filmów amerykańskiej wytwórni. Szczególnie upodobał sobie obserwowanie zamku oraz… sceny z Księgi Dżungli.

Lubi też przebywać na „czerwonym dywanie”. W aplikacji publikowane są sferyczne nagrania z premier disneyowskich produkcji kinowych, podczas których zwierzak macha do ludzi i stara się przyciągnąć swoją uwagę chwytając ich w momencie, gdy koło niego przechodzą.

Jego VR-owe sesje, których odbył już przynajmniej 10 na przestrzeni kilku dni, trwają zazwyczaj około 15 minut. Innymi aplikacjami, które Sugriva miał okazję doświadczyć są: SurrealVR, Waltz of the Wizards, The Solus Project oraz MSI Electric City.