W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowało dziś kolejne doświadczenie „cinematic VR” autorstwa Oculus Story Studio – Dear Angelica – które jest pierwszą tego typu produkcją w całości wykonaną w wirtualnej rzeczywistości.

Podczas festiwalu filmowego Sundance odbyła się światowa premiera trzeciego fabularnego VR-owego doświadczenia filmowego wyprodukowanego przez Oculus Story Studio – oddział firmy Oculus VR, którego celem jest opracowywanie nowych form opowiadania historii w Virtual Reality. Studio otrzymało w ubiegłym roku pierwszą w dziejach branży VR nagrodę Emmy za animację „Henry”.

Ich najnowsze dzieło „Dear Angelica” stworzone zostało w całości w wirtualnej rzeczywistości przy pomocy Oculusowej aplikacji Quill umożliwiającej ilustrowanie z poziomu środowiska VR sferycznych 360-stopniowych scen. Jej reżyserem jest dyrektor kreatywny Oculus Story Studio – Saschka Unseld. Doświadczenie zostało udostępnione w sklepie Oculus Store za darmo.

Narzędzie Oculus Quill współpracuje wyłącznie z kontrolerami ruchowymi Oculus Touch, których premiera odbyła się pod koniec ubiegłego roku. Przekazują one do wirtualnej rzeczywistości ruchy rąk, dlatego też tworzenie VR-owych ilustracji odbywa się sposób naturalny, zbliżony do malowania w bardziej tradycyjnej przestrzeni. Aplikacja sprzedawana jest w sklepie Oculus Store w cenie 29,99$.