Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem polskiej gry Bound na PlayStation VR to w sklepie PS Store właśnie pojawiła się bezpłatna wersja demonstracyjna.

Wersje demonstracyjne – kiedyś standard, dziś dobra wola producenta. Na szczęście polskie studio Plastic postanowiło ułatwić graczom decyzje dotyczącą zakupu wydanej niedawno gry wirtualnej rzeczywistości Bound i każdy zainteresowany może już teraz pobrać bezpłatne demo współpracujące z goglami PlayStation VR. Znajdziecie je w sklepie PS Store.

Bound to wspólne dzieło Sony Santa Monica oraz polskiego Plastic Studios, znanego z eksperymentalnych tytułów na konsolę PS3, takich jak Linger In Shadows oraz Datura. Ich nowy tytuł jest kolejnym eksperymentem. W grze wcielamy się w przemierzającą świat tanecznym krokiem balerinę. Autorzy skupili się na zaprojektowaniu platformówki 3D skoncentrowanej na narracji oraz fabule przeznaczonej dla dojrzałych odbiorców.

Michał Staniszewski, założyciel Plastic Studios, został niedawno wyróżniony prestiżowym Paszportem Polityki, który po raz pierwszy w historii został przyznany w kategorii „Kultura cyfrowa”. Redaktorzy Polityki uzasadnili swój wybór w ten sposób:

„Za udowadnianie, że gry wideo mogą łączyć elementy wszystkich dziedzin sztuki. Za konsekwencję w badaniu granic cyfrowego medium. Za artystyczną dojrzałość ‚Bound’, doświadczenia, które jak dotąd najpełniej uzmysławia potencjał nowej przestrzeni twórczej – wirtualnej rzeczywistości.”