Oculus Go

Oculus Go już w rękach deweloperów.

Jak ujawnił serwis VRScout firma Oculus VR rozpoczęła wysyłkę pierwszych egzemplarzy deweloperskiej wersji samodzielnych gogli Oculus Go, które mają zadebiutować na rynku konsumenckim w cenie 199 dolarów na początku 2018 roku. Headset dedykowany jest osobom szukającym kompromisu pomiędzy możliwościami a ceną VR-owego headsetu.

Gogle Oculus Go będą całkowicie samodzielne. Oznacza to, że nie będziemy potrzebować PC-ta lub smartfona, aby je uruchomić. Odbije się to niestety na systemie trackingu, który śledzić będzie jedynie ruch obrotowy (3DOF) headsetu oraz dedykowanego kontrolera sprzedawanego w zestawie.

Pozostałe parametry prezentują się już znacznie lepiej. Go wyposażony zostanie w wyświetlacz LED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440), a także nowej generacji soczewki Oculusa „oferujące szeroki zakres pola widzenia oraz znacznie redukujące odblaski”. Ponadto urządzenie posiadać będzie system audio wbudowany w pasek podtrzymujący gogle na głowie. Dla osób preferujących własny zestaw słuchawkowy przygotowano gniazdo 3,5 mm.

Oculus Go używać będzie tej samej platformy co mobilne gogle Samsung Gear VR. Dzięki temu już na starcie otrzyma dostęp do szerokiej gamy gier i aplikacji VR opublikowanych w Oculus Store.

Na stronie producenta wciąż przyjmowane są zapisy na dev-kity od osób zainteresowanych tworzeniem VR-owego kontentu kompatybilnego z Oculus Go.