W oficjalnym sklepie dla gogli Oculus Rift zadebiutowała długo wyczekiwana przez fanów rajdów samochodowych VR-owa wersja gry DiRT Rally. Osoby, które już wcześniej zakupiły grę na platformie Steam mogą pobrać darmową aktualizację.

Rajdowy tytuł zadebiutował ponad rok temu w usłudze Steam Early Access. Gra od samego początku dostępna była ze wsparciem dla drugiej konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift (DK2), jednak tryb VR pozostawiał dotychczas wiele do życzenia. Jak wiele się zmieniło w tej kwestii będziemy mogli napisać więcej, gdy tylko przeprowadzimy kilka testów.

Autorzy DiRT Rally porzucili lekko arcadowy model jazdy znany z poprzednich gier serii na rzecz realizmu, co spowodowało zainteresowanie tytułem wśród miłośników symulatorów z prawdziwego zdarzenia. Produkcja, która stosunkowo niedawno wyszła z „wczesnego dostępu” zbiera bardzo dobre oceny (86/100 na Metacritic), także pośród fanów rajdowych symulacji. Według wielu opinii system prowadzenia samochodu w DiRT Rally zbliżył się, a nawet poprawił względem dotychczasowego lidera rankingu „realizmu” – gry Richard Burns Rally z 2004 roku.

Już teraz mogą przekonać się o tym użytkownicy konsumenckiej wersji gogli Oculusa. Studio Codemasters opublikowało w oficjalnym sklepie dla gogli wersję przeznaczoną dla Rifta. Aktualizację wprowadzającą tryb VR dla Oculus Rift CV1 otrzymało także wydanie DiRT Rally na platformie Steam.

DiRT Rally VR sprzedawany jest w cenie 59,99$ (Oculus Store) oraz 49,99€ (Steam). W tej chwili nie wiadomo nic na temat wersji na inne VR-owe platformy, takie jak HTC Vive czy PlayStation VR.