Disney Interactive opublikował na Steamie darmową aplikację VR dla gogli HTC Vive o nazwie Disney Movies VR. Dzięki niej możemy przenieść się do środka wybranych scen z najpopularniejszych filmów amerykańskiej wytwórni.

W aplikacji Disney Movies VR znajdziemy 360-stopniowe fragmenty zarówno produkcji własnych Disney’a (Księga Dżungli) jak i partnerów studia (Marvel – Kapitan Ameryka) oraz należących do nich wytwórni (Lucasfilm – Gwiezdne Wojny). W rzeczywistości jest to nic innego jak niewielki zbiór materiałów promocyjnych dla gogli VR, udostępnionych już wcześniej za pomocą innych kanałów.

Znajdziemy tu m.in. Jakku Spy – 360-stopniowy film 3D dostępny w oficjalnej aplikacji Star Wars na smartfony (gogle Cardboard), od czasu premiery siódmego epizodu Gwiezdnych wojen. Jak podaje Disney „Jakku Spy to pierwsza tego typu przygoda w wirtualnej rzeczywistości, dzięki której użytkownicy mogą osobiście uczestniczyć w interesującej historii, łączącej się bezpośrednio z filmem Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.”

Ponadto w aplikacji udostępniono wywiady z aktorami i twórcami filmów, a także materiały z „czerwonego dywanu” nakręcone podczas oficjalnych premier. Z czasem oferta „Disney Movies VR” powinna się powiększać tym bardziej, iż miesiąc temu Disney zawarł umowę z twórcami kamery VR Nokia OZO. Urządzenia będą wykorzystywane przez firmę do produkcji „specjalnych treści VR” dla przyszłych filmów wytwórni.