Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem konsumenckiej wersji gogli Oculus Rift, właśnie nadarzyła się ciekawa oferta. Producent headsetu zapowiedział, iż do końca sierpnia nie bezie pobierał kosztów dostawy.

Wygląda na to, że firma Oculus VR na dobre poradziła sobie z początkowymi problemami związanymi z procesem produkcyjnym gogli Oculus Rift. Od jakiegoś czasu zamówienia, przynajmniej oficjalnie, realizowane są zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych, a teraz uruchomiono promocję, według której zamawiając headset do 31 sierpnia możemy liczyć na bezpłatną przesyłkę.

W przypadku naszego kraju oznacza to oszczędności na poziomie 43 Euro (ok. 185 zł), bowiem właśnie tyle należało doliczyć do 699 Euro opłaty podstawowej. Oferta na pewno nie jest powalająca, tym bardziej że już 20 września Oculus Rift CV1 trafi do europejskich sklepów. Co prawda w pierwszej kolejności headsety pojawią się jedynie w Wielkiej Brytanii, Francji i w Niemczech, jednak jest tylko kwestią czasu, kiedy Oculusowe zestawy kupimy od polskiego pośrednika.

zestaw Oculus Rift

Obecnie na Rifcie uruchomimy już ponad 100 gier, aplikacji i doświadczeń VR, które dostępne są poprzez cyfrowy sklep Oculus Home. W związku z tym producent gogli niedawno opublikował okolicznościowy materiał.