Już dziś oficjalna premiera gogli HTC Vive. Jedną z aplikacji VR, która udostępniona zostanie tego dnia za darmo będzie „Realities” – zestaw niezwykle szczegółowo odwzorowanych lokacji utworzonych za pomocą techniki zwanej fotogrametrią.

W przeciwieństwie do typowych zdjęć 360º, które możemy oglądać z perspektywy pierwszej osoby, głównie jako płaskie, nie posiadające głębi obrazy, wirtualne środowiska utworzone z zastosowaniem fotogrametrii nie tylko charakteryzują się dużo wyższą jakością detali, lecz także pozwalają poruszać się po scenie i oglądać obiekty z różnych perspektyw i odległości.

Twórcy Realities przygotowali na początek pięć różnorodnych i istniejących w rzeczywistości lokacji, których liczba z czasem będzie się powiększać o kolejne interesujące miejsca z całego świata.

Wirtualni turyści to grupa odbiorców, w którą celuje zespół pracujący nad Realities. Przede wszystkim chcą oni uchwycić miejsca, do których ludzie zwykle nie mają dostępu, takie jaki np. opuszczone budynki. Jednym z elementów tego typu wirtualnych wycieczek ma być również aspekt edukacyjny.

Istnieje duża szansa, że doświadczenie VR otrzyma w przyszłości także wsparcie gogli Oculus Rift. Poniżej kilka innych dokonań ekipy Realities.io.