Pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla gogli Oculus Rift. Aktualizacja o numerze 1.11 wprowadza m.in. ulepszenia dla kontrolerów ruchowych Oculus Touch oraz tzw. systemu roomscale.

W grudniu zeszłego roku firma Oculus VR wypuściła do sprzedaży kontrolery ruchowe Oculus Touch. Urządzenie zostało bardzo dobrze przyjęte przez środowisko miłośników technologii Virtual Reality oraz recenzentów (zobacz naszą recenzję Oculus Touch). Do każdego zestawu z kontrolerami dołączony został dodatkowy czujnik ruchu, dzięki czemu otrzymaliśmy namiastkę dostępnego u konkurencji (HTC Vive) systemu roomscale, umożliwiającego poruszanie się po określonej powierzchni pokoju. Dokupując jeden lub dwa dodatkowe sensory możemy już osiągnąć wyniki zbliżone do możliwości SteamVR.

Niestety osoby, które zdecydowały się na zakup kolejnych czujników ruchu, czyli pracujące w systemie 3+, dosyć często zgłaszały problemy z jakością trackingu. Dotyczyły one głównie śledzenia kontrolerów ruchowych, które potrafiły „zgubić” swoją rzeczywistą lokalizację i orientację. Na szczęście producenci Rifta podeszli poważnie do problemu i szybko zabrali się do usuwania usterek. W efekcie najnowsza wersja firmowego oprogramowania zawiera już odpowiednie poprawki dla trybu rommscale, a także systemu monitorującego czy użytkownik gogli nie przekracza wyznaczonego obszaru, po którym może się bezpiecznie poruszać.

Nate Mitchell (VP Product @ Oculus) poinformował, iż jest to pierwsza z zapowiedzianych na ten miesiąc aktualizacji koncentrujących się na trybie pokoju.

Pełną listę zmian w wersji 1.11 znajdziecie w tym miejscu.