GE Sub Sea VR
GE Sub Sea VR

Firma Kite & Lightning – znana z wysokiej jakości swoich produkcji (twórcy tytułów takich jak: mini opera Senza Peso, The Cave, K&L Station) została autorem nowej aplikacji – GE Sub Sea VR – pozwalającej na odbycie podróży małą łodzią podwodną. Aplikacja powstaje na zamówienie firmy General Electric, która w ostatnim czasie przeznaczyła 500 milionów dolarów na badania nad tworzeniem podwodnych fabryk oraz wydobywaniem gazu i ropy naftowej na znacznych głębokościach.

Około trzech czwartych powierzchni naszej planety znajduje się pod wodą i ta część świata skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic. Może to oznaczać sporo potencjalnych możliwości wydobycia potrzebnych nam surowców. Jednak zadanie to nie należy do najłatwiejszych. Próby swobodnego poruszanie się po głębiach oceanów niosą za sobą wiele problemów, z którymi będą musieli sobie poradzić inżynierowie.

Doświadczenie ma na celu przybliżenie laikom jakim wyzwaniem jest to zadanie. Wirtualna podwodna podróż będzie naszpikowana faktami o ciśnieniu wody i sprzęcie, jaki pomaga się mu przeciwstawić. Można też pokazać, jak takie podwodne fabryki mogłyby wyglądać i działać w przyszłości. Tego typu podróż będzie dużo tańsza i łatwiej dostępna niż prawdziwe zejście na dno oceanu, ponieważ eksploatacja łodzi podwodnej jest bardzo droga (dla porównania wycieczka do wraku Titanica na dno Atlantyku kosztuje ok. 60 tyś dolarów). Co więcej dzięki takiej aplikacji będzie można obserwować reakcję ludzi na tak nietypowe warunki środowiska pracy.