Po co czekać na gry VR skoro powstają takie aplikacje jak MyDream Swift? Takie pytanie zadają nam twórcy niezależnego oprogramowania, dzięki któremu uruchomimy 90% tytułów dostępnych w cyfrowym sklepie Steam na goglach wirtualnej rzeczywistości, mimo iż ich producenci nie przewidzieli obsługi technologii Virtual Reality.

MyDream Swift to aplikacja działająca na podobnej zasadzie co sterownik VorpX, o którym możecie poczytać co jakiś czas na łamach naszego portalu. Program od początku projektowany był z myślą o grach FPS (first-person shooter) i to właśnie fani tytułów takich jak Counter-Strike Global Offensive, Half Life 2 czy seria Borderlands są jego głównymi adresatami. W przypadku gier, w których wprowadzenie widoku z perspektywy pierwszej osoby mija się z celem (np. StarCraft; League of Legends), aplikacja uruchomi je w trybie kinowym.

Według informacji dostępnych na stronie producenta, MyDream Swift wspiera obecnie gogle HTC Vive oraz Oculus Rift w wersji deweloperskiej (DK2 – wymagana instalacja Oculus Runtime 1.3) i konsumenckiej (CV1). Obsługa aplikacji jest banalnie prosta, co możecie zaobserwować na poniższym zwiastunie.

MyDream Swift sprzedawany jest w dwóch wariantach. Wersja SWIFT 9 obsługuje wyłącznie gry w trybie DirectX9 i wyceniona została na 9,99 dolarów. Cena droższej wersji – SWIFT (Deluxe) – obsługującej dodatkowo gry w trybie DirectX11, ustanowiona została na poziomie 29,99 dolarów. Zamówienia można składać w tym miejscu. Oprogramowanie dostępne jest także na… platformie Steam (27,99 Euro).