Rękawica Control VR
Control VR

Większość z nas pamięta scenę z filmu „Raport Mniejszości”, w której Tom Cruise jako John Anderton za pomocą ruchów rąk przegląda dane na ekranie. Technologia, którą do tej pory można było oglądać tylko w produkcjach sci-fi staje się rzeczywistością i to rzeczywistością wirtualną. Najpierw, dzięki specjalnym kamerkom, uzyskaliśmy możliwość sczytywania ruchów naszego ciała, a teraz nasze własne dłonie zamienią się w najdoskonalszy komputerowy kontroler. Control VR całkowicie zmieni sterowanie środowiskiem komputera i otworzy nowe możliwości przed graczami.

Control VR to odpowiedź na obawy graczy o sterowanie w grach wirtualnej rzeczywistości.  Pospolita mysz, pad czy klawiatura wydają się nie pasować do tego świata. Z tego powodu The Control VR Team rozpoczęło nowe przedsięwzięcie na Kickstarterze – Control VR – projekt rewolucyjnej rękawicy, dzięki której gesty naszych dłoni będą odczytywane i analizowane przez komputer.

Taki kontroler wydaje się być idealnym rozwiązaniem nie tylko w grach, ale podczas normalnej obsługi peceta, cóż bowiem może być bardziej naturalnego i intuicyjnego niż posługiwanie się naszymi własnymi rękami. Co więcej Control VR będzie współdziałał z Riftem i nasze dłonie będą widoczne przez wirtualne gogle.  Wyobraźmy sobie grę, w której trzeba będzie się troszkę bardziej napocić niż nacisnąć klawisz by unieszkodliwić naszego przeciwnika.  Możliwości wydają się być nieograniczone. Control VR stanie się naszymi dłoniami w wirtualnym świecie Rifta.

Wspomagając projekt kwotą 350$ dolarów otrzymamy zestaw składający się z jednej wyposażonej w siedem czujników rękawicy (prawa bądź lewa), sensora na ramię, elementu na klatkę piersiową oraz kilkunastu gier i aplikacji współpracujących z urządzeniem. Otrzymamy również dostęp do zestawu narzędzi programistycznych (SDK). Zestaw dwóch rękawic to już wydatek rzędu 600$. Jeżeli zbiórka zakończy się sukcesem, rękawicę powinniśmy dostać pod koniec bieżącego roku.