Cóż, musimy się chyba przyzwyczaić, że co ciekawsze VR-owe produkcje przez jakiś czas wydawane będą wyłącznie na gogle HTC Vive, co jest zasługą kontrolerów ruchowych i systemu „room-scale” należącego do SteamVR. Właśnie na tej platformie zadebiutowała aplikacja SoundStage VR, dzięki której możemy zbudować własne wirtualne studio muzyczne.

SoundStage podobnie jak omawiany niedawno The Music Room VR przeznaczony jest dla osób zainteresowanych produkcją własnej muzyki. Tym razem otrzymaliśmy sandbox umożliwiający zbudowanie własnego studia nagrań, w którym możemy zabawić się w wirtualnego DJ’a.

Autorem aplikacji jest Logan Olson, który postawił sobie za cel odtworzenie klimatu lat 80-tych. Wszelkie instrumenty, które znajdziemy w SoundStage, takie jak bębny, syntezatory, thereminy (ulubiony instrument Jeana-Michela Jarre’a), marakasy czy sekwencery, zainspirowane zostały właśnie minioną muzyczną epoką.

Aplikacja SoundStage została wydana dziś w wersji z wczesnym dostępem na platformie Steam i sprzedawana jest w cenie 9,99€. W tej chwili nie wiadomo nic na temat ewentualnego wsparcia dla gogli Oculus Rift i zapowiadanych na drugą połowę 2016 kontrolerów ruchowych Oculus Touch.

Tytuły muzyczne tworzone z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości to coraz mocniej zarysowujący się trend wśród producentów oprogramowania dla gogli VR. W trakcie powstawania są już m.in. takie produkcje jak Rock Band VR i Harmonix Music VR projektowane przez twórców popularnych serii Guitar Hero oraz Dance Central. W produkcji jest także wcześniej wspomniany The Music Room VR umożliwiający naukę gry na instrumentach muzycznych w środowisku wirtualnej rzeczywistości.