Robinson: The Journey – jedna z najciekawiej zapowiadających się gier na gogle PlayStation VR właśnie trafiła do sprzedaży.

Robinson: The Journey to pierwsza gra studia Crytek wydana na gogle PlayStation VR i zarazem najbardziej zaawansowana graficznie jeżeli chodzi o produkcje posiadające wsparcie dla VR-owej platformy Sony. Przygodówka powstała w oparciu o najnowszy silnik CRYENGINE V.

„Gracze wcielą się w młodego chłopca, Robina, którego statek rozbił się na powierzchni nieodkrytej dotąd planety Tyson III. Ich zaradność zostanie wystawiona na próbę, kiedy w towarzystwie robota HIGSa oraz młodego tyranozaura Laiki, wyruszą na poszukiwanie ocalałych członków załogi zakończonej tragicznie wyprawy kosmicznej. Z każdym krokiem coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jak wrogie jest otaczające ich terytorium i powoli poznają wciągającą historię tętniącego życiem świata, w którym się nagle znaleźli.” – czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy od producenta Robinson: The Journey.

Z okazji premiery VR-owej gry Crytek wydał nowy trailer, przedstawiający początek przygody Robina na tajemniczej planecie:

Dotychczas gra zbiera w większości pozytywne opinie (obecnie 69/100 i 8,1/10 na metacritic). Recenzenci zwracają uwagę m.in. na szczegółowo zaprojektowany świat, wysoki stopień immersji oraz ciekawie poprowadzoną narrację. Po stronie wad zgłaszane są problemy ze sterowaniem oraz dość krótki czas, który zajmie nam ukończenie gry (około 4 godziny).

Robinson: The Journey sprzedawany jest w sklepie PlayStaion Store w cenie 249 złotych.

  • LOBO

    Ciekawe kiedy ta gra wyjdzie na Rifta. Dzisiaj Crytek wypuścił patcha do The Climb i wreszcie na mocnym sprzęcie ta gra wygląda tak jak powinna od początku wyglądać czyli przepięknie – wreszcie podczas „wspinaczki” można podziwiać widoki a nie jakieś rozmazane coś. Podobnie pewnie będzie z The Journey – graficznie w 2D wygląda przepięknie ale PSVR jakościowo nie jest tak mocne jak Rift, więc za pewne nie PSVR wykorzystuje całego graficznego potencjału tej gry.

    • Na razie jest to ‚exclusive’ Sony, ale prawdopodobnie tylko czasowy.