Na platformie Steam zadebiutowała dziś pierwsza VR-owa gra polskiego studia MythicOwl – Seabed Prelude. Niekonwencjonalna produkcja pozwala wcielić się w kapitana wiktoriańskiego batyskafu przemierzającego podwodny steampunkowy świat.

Informacja prasowa

Od dziś na platformie Steam można zagrać w najnowszą VR-ową grę od polskiego studia developerskiego MythicOwl. Seabed Prelude to jedna z pierwszych rodzimych produkcji w wirtualnej rzeczywistości, która stawia na rozwój umiejętności gracza połączony ze świetną zabawą.

Dzięki Seabed Prelude można dosłownie zanurzyć się w steampunkowym świecie i wcielić się w kapitana podwodnego batyskafu. Fabuła oparta jest na rozwikłaniu zagadki tajemniczego miasta, którą gracz może rozwiązać przemierzając 12 stacji w pięknym, wiktoriańskim pojeździe.

Tajemnicze miasto, do którego trafia bohater gry, jest praktycznie wymarłe – mieszkańcy opuścili je ze względu na brak podstawowego surowca – paliwa. Gracz, jako jeden z ostatnich ocalałych, otrzymuje klucz do otwarcia batyskafu i niczym prawdziwy detektyw wyrusza w podwodną ekspedycję. Jego celem jest odnalezienie surowca i uratowanie miasta.

Seabed Prelude to gra zbudowana nie tylko na wciągającej fabule, ale także na rozwijaniu umiejętności muzycznych i zręcznościowych, takich jak czytanie nut czy kształcenie poczucia rytmu. W podróży przez głębiny graczowi pomagają organy oraz zmodyfikowane cewki Tesli. Jeżeli poprawnie wygra on dźwięki o danej wysokości, to rozbraja nadpływające do batyskafu miny i może płynąć dalej przy dźwiękach przyjemnej muzyki.

„Nasza produkcja to zupełna nowość na Polskim rynku. W ponad pół roku stworzyliśmy grę fabularną w wirtualnej rzeczywistości, która nie tylko dostarcza rozrywkę, ale też pozwala trenować umiejętności zręcznościowe oraz muzyczne” – mówi Tomasz Mularczyk, założyciel studia – „Jako MythicOwl chcemy tworzyć nową jakość na rynku gier, dlatego nie boimy się przecierać szlaki na rynku innowacyjnych oraz rozwijających produkcji.”

Gra dostępna jest na platformie Steam ze wsparciem dla gogli HTC Vive oraz Oculus Rift w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz angielskiej. Cena wynosi 7,99 euro. Do 3 marca Seabed Prelude można zakupić z 20-procentowym rabatem.


MythicOwl to młode studio developerskie powstałe w 2014 roku w Warszawie, które do sierpnia 2016 roku funkcjonowało pod marką SteamBytes. Celem studia jest tworzenie rozwijających gier, które nie marnują czasu graczy, a rozwijają różne kompetencje użytkowników. Prezesem i założycielem MythicOwl jest Tomasz Mularczyk, który od 8 lat rozwija z poziomu zarządu spółkę Medicalgorithmics, a wcześniej zajmował się także tworzeniem gier 3D w firmie L’Art. Zespół tworzą także m.in. finalista Imagine Cup, Piotr Wiśniewski i liderzy warszawskiej grupy gamedev KNTG „Polygon” – Mateusz Kietliński, Krzysztof Pachulski i Piotr Korgul. Silną stroną MythicOwl jest połączenie doświadczeń: zarówno w tworzeniu gier, jak i zarządzaniu firmą, a także wielka determinacja w budowaniu produktów, które choć trochę zmieniają świat na lepsze.