Ubisoft opublikował w związku z targami E3 zwiastun trybu sieciowego gry VR z gatunku „flight-sim” – Eagle Flight. Produkcja pozwoli na wcielenie się w postać orła i toczenie podniebnych pojedynków nad ulicami Paryża pomiędzy dwoma trzyosobowymi zespołami graczy.

Wirtualne loty wykonywać będziemy nad stolicą Francji – 50 lat po tym jak ludzkość zniknęła z powierzchni ziemi. Kontrola nad miastem powoli przejmowana jest przez naturę oraz m.in. orły, które przejęły kontrolę nad paryskim niebem. Naszym zadaniem będzie poszukiwanie łupów oraz obrona własnego terytorium. Autorzy odwzorowali wiele znanych zabytków Paryża takich jak Wieża Eiffla czy katedra Notre-Dame, do których można będzie rzecz jasna wlatywać.

Sterowanie w Eagle Fight odbywa się za pomocą sensorów, w które wyposażone są gogle VR. Trajektoria lotu zależeć będzie od ułożenia głowy, natomiast kontroler wykorzystany jest jedynie do przyśpieszania, zwalniania oraz atakowania przeciwników. Technika ta ma przyczynić się do zmniejszenia potencjalnych efektów choroby lokomocyjnej, która przy tego typu intensywności rozgrywki może dać się graczom mocno we znaki.

Poniżej wspomniany zwiastun, na którym możemy zobaczyć fragmenty z rozgrywki w trybie multiplayer.

Początkowo gra demonstrowana była na różnego rodzaju pokazach w formie dema technologicznego prezentującego możliwości konsolowego headsetu Sony, lecz od jakiegoś czasu wiadomo już, że przekształci się w pełnoprawną grę. Za prace nad Eagle Flight VR odpowiada Ubisoft (studio znane m.in. z serii Assassin’s Creed).

Gra zadebiutuje jesienią na wszystkich największych platformach VR, m.in. na Oculus Rift i PlayStation VR.