Eden River (Unello Design)

Gwałtowny rozwój technologii „virtual reality” spowodował wysyp pokaźniej ilości horrorów, mających na celu dostarczenie odbiorcy emocji i mrocznych wrażeń. Przykładem tego typu gier może być chociażby Alien: Isolation, który wyraźnie zapadł w pamięci osobom mającym możliwość przetestowania go na zakończonych niedawno targach E3. Świetne opinie zbierają również takie produkcje jak Alone, Affected czy Dreadhalls a silne doświadczenia jakie oferują sprawiają, że osoby o słabszych nerwach nie są w stanie kontynuować rozgrywki.

Aaron Lemke jest jednym z niewielu deweloperów, którzy poważnie myślą o wypoczynku i medytacji poprzez wirtualną rzeczywistość. Jego najnowszy projekt przeznaczony będzie dla osób szukających odpoczynku od zgiełku miast, codziennego stresu czy nadgodzin w pracy. „Eden River” to doświadczenie, dzięki któremu odbędziemy relaksacyjny rejs wzdłuż rzeki Eden. Bogate w detale środowisko naturalne, które będziemy przemierzać w otoczeniu ptaków, ryb i leśnych zwierząt, pomoże nam uspokoić się po ciężkim dniu i zapewni doświadczenie obcowania z naturą bez wychodzenia z domu. Naszej podróży towarzyszyć będzie specjalnie skomponowana na tę okazję „pozytywna” muzyka relaksacyjna.

Oprócz trybu Adventure, zawierającego wcześniej przygotowaną trasę, znajdziemy również tryb Endless, który automatycznie wygeneruje niepowtarzalną i niekończącą się rzekę. Dzięki temu nigdy nie trafimy na dwie takie same trasy. „Eden River” dostępne jest obecnie na Oculus Rift DK1. Premiera aplikacji kompatybilnej z DK2 zapowiedziana jest na 8 sierpnia.

Doświadczenia takie jak „Eden River” mogą stawać się coraz bardziej przekonywujące wraz ze wzrostem rozdzielczości oferowanej przez gogle VR, a jeszcze bardziej wraz z pojawieniem się możliwości gry wieloosobowej. Będziemy uważnie śledzić projekt wirtualnej rzeki a także podobnych produkcji, gdyż tego typu doświadczenia mogą stać się realną alternatywą dla nie zawsze możliwych wypadów za miasto.