Quick News

Darmowy weekend z BlazeRush VR w Oculus Store

0

Do 29 maja włącznie możemy w Oculus Store testować za darmo grę BlazeRush VR.

Użytkownicy gogli Oculus Rift przez cały weekend (plus poniedziałek) mogą za darmo testować izometryczną zręcznościową wyścigówkę BlazeRush wydaną w ubiegłym roku w Oculus Store. Produkcja rosyjskiego studia Targem Games jest typową grą arcade przypominającą klasyczne tytuły takie jak Death Rally, Stunt GP czy Ignition. BlazeRush posiada zarówno kampanię dla jednego gracza jak i tryb multiplayer.

Gra została wydana także na Steamie w tradycyjnej formie, jednak w wersji na gogle VR posiada unikalną mapę umożliwiającą rozgrywkę w „samochodowy futbol amerykański” wzorowany na popularnym Rocket League.

BlazeRush sprzedawany jest w Oculus Store w cenie 4,99 dolarów.

Nowe miejsce na warszawskiej mapie rozrywki: Wirtualny świat – VR Warsaw

0

Informacja prasowa

Burakowska 15 – warto zapamiętać ten adres, to strefa dostępu do przekraczania granic pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym. To zupełnie nowy wymiar relaksu i zabawy, to lepsza strona rzeczywistości – wirtualna.

VR Warsaw to blisko 200m2 powierzchni, na której zlokalizowano 12 stanowisk pozwalających w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie. Do gry na stojąco dostępnych jest 8 zestawów wyposażonych w gogle + kontrolery wiodących producentów. Takie połączenie daje możliwość „dotyku” wirtualnej rzeczywistości. Gogle VR i kontrolery to nie tylko nowość wirtualnej rozrywki, to wykreowany świat dostępny w 360 stopniach. Dzięki temu granica między światem rzeczywistym, a wirtualnym staje się coraz bardziej płynna.

VR Warsaw to także 4 stanowiska w których możesz poczuć adrenalinę jaka towarzyszy kierowcom wyścigowym. Profesjonalne fotele wyścigowe, kierownice z pedałami oraz gogle przenoszą w świat samochodowej rywalizacji. Można sprawdzić swoje umiejętności a także rywalizować z innymi kierowcami. Każdy kto chce poczuć prawdziwe emocje i prawdziwe doznania z toru, prowadzić samochód na najwyższych obrotach, na pełnym gazie, wystarczy, że odwiedzi VR Warsaw na Burakowskiej 15. Tu rzeczywistość wirtualna nabiera nowego znaczenia.

VR Warsaw to szeroka oferta wirtualnej rozrywki, ogromny wybór gier, aplikacji i filmów. To profesjonaliści pomagający każdemu w pełni cieszyć się wirtualnym światem. To bezpieczne szaleństwo. VR Warsaw to miejsce, które dba także o komfort każdego gracza. Oferuje – jako jedno z niewielu tego typu – specjalne jednorazowe wkładki higieniczne pod gogle, dzięki temu każdy gracz otrzymuje zestaw pozwalający skupić się na grze, a nie na ewentualnym dyskomforcie związanym ze sprzętem. VR Warsaw to po prostu nowy wymiar rozrywki. Zapraszamy!

Wirtualny świat – VR Warsaw

VR Visio zaprasza polskie firmy z branży Virtual Reality do miasteczka wirtualnej rzeczywistości na Good Game Warsaw

0

VR Visio zaprasza wszystkie rodzime firmy z branży VR do wspólnego zaprezentowania polskich produkcji podczas targów Good Game Warsaw i Warsaw Comic Con, które odbędą się na początku czerwca w podwarszawskim Nadarzynie.

Podczas najbliższych targów Good Game Warsaw i Warsaw Comic Con, firma VR Visio organizuje miasteczko wirtualnej rzeczywistości. Na powierzchni 200m2 znajdzie się kilkanaście stanowisk z wirtualną rzeczywistością.

„Zamierzamy udowodnić, że Polscy deweloperzy gier i aplikacji VR, tworzą wspaniałe produkcje, które z całą pewnością mogą konkurować na światowej scenie” – powiedział Adam Cegielski, CEO firmy VR VISIO.

Powierzchnia wystawiennicza jest darmowa, a wystawcy muszą jedynie opłacić oklejenie swoich stanowisk. Po szczegóły odsyłamy pod ten adres.

Zainteresowane firmy do 19 mają mogą potwierdzić chęć uczestnictwa w miasteczku VR poprzez formularz zgłoszeniowy dla wystawców.

Targi Good Game Warsaw oraz Warsaw Comic Con odbędą się w podwarszawskim Nadarzynie (Ptak Warsaw Expo) w dniach od 1 do 4 czerwca.

Mod „Half-Life 2 VR” z zielonym światłem na Steamie

1

Jak można było się spodziewać VR-owy mod do Half-Life 2 bez problemów uzyskał zielone światło na Steamie.

Twórcy niezależnego moda VR do gry Half-Life 2 z powodzeniem ukończyli kampanią Steam Greenlight. W ciągu czterech dni udało im się uzyskać ponad 15 tysięcy głosów, z czego 95% było pozytywnych.

„Half-Life 2: VR” otrzyma wsparcie dla gogli Oculus Rift i HTC Vive oraz kontrolerów ruchowych dedykowanych w/w platformom VR. Szerzej na temat modyfikacji pisaliśmy w tym miejscu.

Poniżej możecie obejrzeć galerię zdjęć opublikowanych przez autorów VR-owego moda.

Half-Life 2 VR 4k Screenshots

Data premiery „Half-Life 2: VR” nie jest jeszcze w tym momencie znana.

Już za tydzień w Warszawie odbędzie się European VR Congress 2017

0

Informacja prasowa

Wykorzystanie VR w ratowaniu ludzkiego życia, case studies z dziedzin biznesu, architektury i turystyki, debata youtuberów, praktyczne warsztaty, pytania o to jak analizować produkcje VR i jak będzie wyglądała jego przyszłość – European VR Congress 2017 już za tydzień zamieni Warszawę w europejską stolicę wirtualnej rzeczywistości.

Już za kilka dni rozpoczyna się European VR Congress – największe w Polsce wydarzenie poświęcone technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pierwsza edycja zgromadziła w Warszawie ponad 500 entuzjastów VR. W tym roku oferta oprócz konferencji i strefy Expo będzie wzbogacona o część poświęconą najmłodszym firmom – Startup Zone, praktyczne warsztaty oraz Business Dating – cykl spotkań młodych twórców z inwestorami.

Wśród gości konferencji będą zagraniczni twórcy wirtualnej rzeczywistości m.in. Joe Robins, który opowie o nowych, ekscytujących projektach związanych z wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistością, nad którymi pracuje firma Unity Technologies. Anton Skiter – dyrektor kreatywny w Interactive Lab pokaże czego można się nauczyć projektując krótkie doświadczenia w VR. Projektant gier i programista Daniel Kihlgren Kalander wytłumaczy jak to się stało, że studio VR z deweloperami o bardzo zróżnicowanym doświadczeniu stworzyło grę VR „SVRVIVE: The Deus Helix” w zaledwie 6 miesięcy, a przedstawiciel VRARA Steve Dan opowie o tym, co w przyszłości czeka technologię VR.

Uczestnicy VR Congress dowiedzą się również jakie zastosowanie może mieć VR w medycynie. Marcin Czub z Uniwersytetu Wrocławskiego wytłumaczy jak VR może pomóc w uśmierzaniu bólu krótkotrwałego oraz przewlekłego. Ralf Saykiewicz i Michał Kierepka – twórcy aplikacji MedApp opowiedzą natomiast o tym, jak najnowsze osiągnięcia z zakresu telemedycyny, VR i AI pomogą w przyszłości ratować ludzkie życie

European VR Congress to także strefa Expo, w której będzie można przetestować najciekawsze produkcje VR / AR-owe i porozmawiać z ich twórcami. Zaprezentują się m.in. EvryPlace, VR Global, PictureWork, Workroom Group, 11th Dimension i Digital Wanderer. Pod koniec pierwszego dnia kongresu uczestnicy zostaną zaproszeni na wieczór networkingowy do nowo otwartego Muzeum Nad Wisłą. W trakcie wieczoru otwarta będzie część muzealna, a uczestnicy kongresu – poza wspólną zabawą – będą mieli możliwość zwiedzenia w MSN wystawy pt. „Syrena herbem twym zwodnicza“ o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy.


Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl  i FB/europeanvrcongress. Portal vrHunters.pl objął patronat medialny nad European VR Congress 2017.


European VR Congress 2016

Pierwsza edycja European VR Congress odbyła się w dniach 3-4 listopada 2016 roku. W wydarzeniu zorganizowanym przez Konferencje Agora uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. Kongres był miejscem wymiany wiedzy eksperckiej całego spektrum tematów – od budownictwa, architektury przez gry komputerowe, sztukę i marketing do psychologii oraz pracy społecznej. Uczestnicy mogli przetestować m.in. najnowsza kamerę Ricoh Theta S, okulary Microsoft HoloLens, konsolę PlayStation VR i doświadczyć produkcji VR na 24 stoiskach VR Expo.

Zobacz także: Relacja z European VR Congress 2016

Bloody Zombies – chodzona bijatyka 2D w klasycznym stylu ze wsparciem gogli VR

0

Twórcy „The Assembly” zapowiedzieli swoją kolejną VR-ową produkcję, którą będzie Bloody Zombies – chodzona bijatyka 2D w klasycznym stylu.

Studio nDreams (twórcy The Assembly) wraz z Paw Print Games zapowiedziało kooperacyjną grę z gatunku „beat ’em up” – Bloody Zombies. Tytuł projektowany jest z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, lecz pozwoli także na rozgrywkę w tradycyjny sposób.

Bloody Zombies jest chodzoną bijatyką w klasycznym stylu realizowaną w technice 2D, w której gracze będą przemierzać ulice Londynu opanowane przez tytułowe istoty. Jak podkreślają twórcy gry, użytkownicy gogli VR będą mogli dodatkowo rozglądać się po otoczeniu. Dzięki temu wcześniej zapoznają się z kolejnymi przeszkodami oraz łatwiej odnajdą poukrywane przedmioty.

Pierwsze fragmenty przedstawiające rozgrywkę w Bloody Zombies możecie zobaczyć na poniższym zwiastunie.

Gra ukaże się ze wsparciem gogli PlayStation VR, Oculus Rift oraz HTC Vive pod koniec bieżącego roku.

Gameplay z Farpoint na nowym zwiastunie pierwszej gry dla PSVR Aim

0

Pojawił się nowy trailer gry Farpoint na gogle PlayStation VR oraz nowy kontroler PSVR Aim.

Opublikowano zwiastun zmierzającej na gogle PlayStation VR gry Farpoint, na którym szerzej możemy przyjrzeć się fragmentom z rozgrywki. Produkcja niezależnego studia Impulse Gear będzie pierwszym tytułem dedykowanym nowemu kontrolerowi PSVR Aim. Zadaniem urządzenia będzie imitacja broni w grach z gatunku FPS (first-person shooter).

Historia przedstawiona w Farpoint opowie o losach podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu będzie musiał przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom. Gra zaoferuje zarówno tryb dla jednego jak i dwóch graczy.

Farpoint zadebiutuje 17 maja wraz z PlayStation VR Aim. Gra wyceniona została w PS Store na 249 złotych. Zestaw „Farpoint + PSVR Aim” dostępny jest już w przedsprzedaży m.in. w Saturnie i Media Markt w cenie 339 złotych. Kosztu zakupu samej gry w tym sklepie wynosi 209 złotych.

Gwiazdy YouTube o wirtualnej rzeczywistości na European VR Congress

0

Informacja prasowa

YouTube już ponad 2 lata temu umożliwił zamieszanie na tej platformie produkcji VR. Czy youtuberzy chętnie korzystają z tej możliwości? Jakie zastosowanie znajduje ta technologia na ich kanałach? Czy VR to przyszłość YouTube? Podczas European VR Congress porozmawiają na ten temat Huyen i Marcin z kanału EMCE, youtuber Bartek Kułakowski i autor kanału Zagrajnik TV.

Youtuberzy są dziś gwiazdami niemniejszymi od najlepszych sportowców, najpopularniejszych muzyków, czy największych osobowości telewizyjnych. Ci najlepsi, potrafią pociągnąć za sobą wielotysięczne tłumy, które z wypiekami na twarzach czekają na ich kolejne produkcje. Wszystko dlatego, że influencerzy wiedzą, jak przykuć uwagę widza, jak stworzyć atrakcyjny materiał i jak, dbając o dystrybucję, zapewnić mu odpowiednią oglądalność.

Podczas European VR Congress opowiedzą o swoich doświadczeniach w tworzeniu treści z wykorzystaniem VR i możliwościach jakie daje ta technologia. Zdradzą, jakiego nakładu pracy i sprzętu wymagają takie produkcje. Zastanowią się, jak wirtualna rzeczywistość na YouTube będzie rozwijać się w Polsce i zagranicą w najbliższych latach.

Na kongresowej scenie rozmawiać na ten temat będą Huyen i Marcin z kanału EMCE, na którym autorzy w przystępny sposób tłumaczą zagadnienia z różnych dziedzin nauki i udowadniają, że warto zgłębiać wiedzę na temat świata. W dyskusji weźmie udział także Bartek Kułakowski, który od ponad 5 lat zajmuje się tworzeniem testów urządzeń mobilnych. W panelu weźmie udział również twórca publicystycznego kanału na YouTube, na którym można znaleźć newsy, zapowiedzi i recenzje starych i nowych gier – Zagrajnik TV.

Dyskusję poprowadzi Łukasz Głombicki, szef komunikacji w LifeTube – największej sieci wielokanałowej YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej, zrzeszającej 329 Twórców wideo.

European VR Congress odbędzie się 23-24 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Będzie to doskonała okazja żeby poznać ekspertów i przedsiębiorców działających w branży VR/AR i dowiedzieć się jak wykorzystać ją w biznesie. Podczas konferencji wystąpią m.in. Joe Robbins, który opowie o wykorzystaniu VRu w firmie Unity Technologies, Artur Kurasiński, który powie jak i po co badać produkcję wideo 360 oraz Maciej Piwowarczuk, który pokaże, jak VR jest w stanie przełamywać stereotypy i jak dzięki niemu prowadzić kampanię społeczną. Nieodłączną częścią Kongresu jest strefa EXPO, gdzie będzie można osobiście przetestować najnowszy sprzęt, na własnym ciele zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi doświadczeniami VR / AR oraz porozmawiać z ich twórcami. Nowością tegorocznej edycji będą warsztaty oraz Startup Zone.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: vrcongress.pl i FB /europeanvrcongress.

VR na Oldtimer Show w Warszawie

0

Informacja prasowa

Odkryj wirtualną rzeczywistość z VirtudeR na Oldtimer Warsaw Show!

Marzysz, żeby choć na jeden dzień przejechać się kabrioletem z lat 50- tych wzdłuż Hollywood Boulevard, niczym gwiazda filmowa? A może często zastanawiasz się, jak będą wyglądały pojazdy przyszłości? VirtudeR przygotował dla uczestników tegorocznego Oldtimer Warsaw Show prawdziwy „wehikuł czasu” – Virtual Reality!

Podczas IV edycji największych w Polsce targów pojazdów zabytkowych VirtudeR zapewnia nie tylko wirtualny spacer 50 czy 100 lat wstecz, lecz również w przyszłość! Dla odwiedzających przygotowaliśmy również niespodziankę nawiązującą właśnie do podróży w czasie.

Zapraszamy 13 i 14 maja br. na stoisko VirtudeR do Ptak Warsaw Expo (Hala E) w Nadarzynie.

VirtudeR to największa baza informacji o samochodach sprzedawanych przez autoryzowane sieci dealerskie. Na naszej stronie wwe znajdziecie Artykuły, Testy, Premiery, Modele 3D, informacje o wydarzeniach z branży motoryzacyjnej oraz wiele wiele innych. Jesteśmy również autorami usługi VirtudeR Concierge czyli profesjonalnego doradztwa związanego z samochodami z sieci dealerskiej.

Chcesz dowiedzieć się wiecej? Odwiedź nas na naszym stoisku.

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation VR w PS Store – kwiecień 2017

2

Mortal Blitz okazało się najczęściej kupowaną grą na gogle PlayStation VR w kwietniu.

Firma Sony jak co miesiąc opublikowała listę najlepiej sprzedających się gier w cyfrowym sklepie dla konsoli PlayStation 4. Także i tym razem udostępniono listę dziesięciu najpopularniejszych gier przeznaczonych na gogle PlayStation VR.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu zmienił się lider rankingu. Produkcja o nazwie Job Simulator zajęła tym razem drugie miejsce ustępując pierwszoosobowej strzelance Mortal Blitz (tytuł ukazał się na razie wyłącznie w amerykańskim PS Store). Podium uzupełnił wieloosobowy symulator kosmiczny EVE: Valkyrie. Na liście znajdziemy także kilka nowości, m.in. dobrze przyjęty Statik.

Poniżej pierwsza dziesiątka bestsellerów PSVR w kwietniu:

1. Mortal Blitz
2. Job Simulator
3. EVE: Valkyrie (łącznie z Founder’s Pack)
4. Gunjack
5. Statik
6. Virry VR
7. Ghostbusters is Hiring: Firehouse
8. Fruit Ninja VR
9. VR Invaders – Complete Edition
10. Batman: Arkham VR

Obserwuj nas

11,993FaniLubię
24ObserwującyObserwuj
378ObserwującyObserwuj

Zobacz także