Quick News

EVE: Valkyrie z dużą aktualizacją dodającą tryb obserwatora i nową mapę

0
Eve Valkyrie Oculus Rift
Eve Valkyrie (CCP)

Duża aktualizacja do EVE: Valkyrie.

CCP Games opublikowało kolejną dużą aktualizację dla wieloosobowej kosmicznej strzelanki EVE: Valkyrie. Winter Update wprowadza do gry możliwość organizowania własnych meczy na dedykowanych serwerach, a także nową mapę Moon Refinery oraz tryb widza pozwalający obserwować trwający mecz ze stałych punktów rozproszonych po mapie. Produkcja otrzymała również wsparcie dla urządzeń TrackIR oraz Tobii, z których skorzystają gracze nie posiadający gogli wirtualnej rzeczywistości.

EVE: Valkyrie pozwala na zrobienie kariery pilota kosmicznego myśliwca. Fabuła gry przenosi nas do dalekiej przyszłości, w momencie gdy ludzkość już dawno poznała tajniki kolonizacji innych planet. Nowy Eden – galaktyka w której toczy się akcja to miejsce odseparowane od reszty ludzkości w wyniku złamania bramy ponadprzestrzennej. Wydarzenie to wymusiło na miejscowej ludności uniezależnienie się od macierzystej planety. Jednocześnie podzielili się oni na pięć konkurujących ze sobą o surowce i wpływy frakcji.

Tytuł posiada wsparcie dla gogli Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR.

„Killing Floor: Incursion” otrzyma wsparcie dla gogli PlayStation VR

0

Killing Floor: Incursion zmierza na kolejną VR-ową platformę.

Pierwszoosobowa zręcznościowa strzelanka Killing Floor: Incursion, która dotychczas została wydana ze wsparciem dla gogli Oculus Rift i HTC Vive, w przyszłym roku zawita do PlayStation Store ze wsparciem gogli PlayStation VR. Produkcja studia Tripwire Interactive jest pierwszą VR-ową grą z serii „Killing Floor”.

„W Killing Floor: Incursion gracze wcielają się w rolę elitarnego żołnierza ochrony Horzine, wraz z sojusznikami wkraczając do walki w rozbudowanej narracyjnie kampanii, z dostępem do szerokiego zakresu broni, w tym pistoletów, strzelb i toporów. Rozwiązywanie zagadek, wygrzebywanie broni i amunicji pozwoli odkryć otoczenie, poznać prawdziwe plany Horzine Corporation oraz dowiedzieć się, komu warto zaufać. Walcz w zróżnicowanych miejscach, od przerażających farm po najnowocześniejsze placówki badawcze, i odkryj kto… lub co stoi za pojawieniem się zetów.”

Gra posiada zarówno tryb single player jak i możliwość rozgrywki w kooperacji z drugą osobą. Wersja na gogle PlayStation VR z dodatkową zawartością (specjalna mapa Holdout Mode), która z czasem trafi także na pozostałe platformy.

Killing Floor: Incursion obecnie sprzedawany jest na Steamie w cenie 142,99 zł, natomiast w Oculus Store zapłacimy za ten tytuł 40 dolarów.

Skyrim VR bestsellerem gogli PSVR w listopadzie

0

Pierwszy sukces VR-owego Skyrima.

Sony jak co miesiąc opublikowało listę najlepiej sprzedających się gier w cyfrowym sklepie PlayStation. Jak można było przypuszczać listopadowe notowanie w kategorii gier VR zdominowane zostało przez Skyrim VR.

VR-owy port wydanego w 2011 roku RPG-a „The Elder Scrolls V: Skyrim” uzyskał pierwsze miejsce zarówno w USA, jak i Europie. Na liście znalazła się jeszcze jedna nowość – Monster of the Deep: Final Fantasy XV.

TOP 10 PS Store w listopadzie – Europa
 1. The Elder Scrolls V: Skyrim VR (Nowość)
 2. Batman: Arkham VR (10)
 3. PlayStation VR Worlds (5)
 4. I Expect You To Die (Powrót)
 5. Job Simulator (8)
 6. Carnival Games (Powrót)
 7. Sports Bar (Powrót)
 8. Battlezone (Powrót)
 9. Superhot (3)
 10. The Brookhaven Experiment (Powrót)
TOP 10 PS Store w listopadzie – USA
 1. The Elder Scrolls V: Skyrim VR
 2. Job Simulator
 3. Superhot VR
 4. PlayStation VR Worlds
 5. NBA 2KVR Experience
 6. DreamWorks Voltron VR Chronicles
 7. Doom VFR
 8. Carnival Games VR
 9. Monster of the Deep: Final Fantasy XV
 10. Batman: Arkham VR

Darmowy weekend z „Archangel” w Oculus Store

0

Archangel przez weekend za darmo w wersji na gogle Oculus Rift.

W dniach od 8 do 11 grudnia w oficjalnym sklepie dla gogli Oculus VR można testować grę z gatunku „mech shooter” o nazwie Archangel. Zaprojektowana od początku z myślą o wirtualnej rzeczywistości produkcja studia Skydance Interactive pozwala wcielić się w pilota mecha bojowego.

Akcja Archangel toczy się w zniszczonym przez katastrofy naturalne świecie przyszłości. Jako członek ruchu oporu United States Free Forces walczymy przeciwko jednostkom korporacji HUMNX, która przejęła władzę w postapokaliptycznej wersji Stanów Zjednoczonych. Podczas rozgrywki, w której naszym celem jest odpieranie nacierających hord przeciwników, możemy korzystać zarówno z futurystycznej broni jak i potężnych ciosów zadawanych pięścią mecha.

Grę można zakupić w cenie 29,99$. Archangel w sprzedaży dostępny jest także na Steamie, gdzie dodatkowo posiada wsparcie dla gogli HTC Vive.

Farpoint z darmowym DLC wprowadzającym potyczki 1v1

0

Można już pobrać kolejne bezpłatne DLC do gry Farpoint.

Pierwszoosobowa strzelanka Farpoint tworzona z myślą o goglach PSVR oraz kontrolerze PlayStation VR Aim otrzymała kolejną darmową zawartość. Odpowiedzialne za tytuł studio Impulse Gear opublikowało bezpłatne rozszerzenie o nazwie „Versus” wprowadzające do rozgrywki wieloosobowej dwa nowy tryby – Deathmatch oraz Uplink – umożliwiające potyczki 1 na 1.

Dodatek VERSUS zawiera:

 • Całkiem nowe tryby gry: „DEATHMATCH” i „UPLINK”.
 • 3 nowe mapy.
 • System rozwoju gracza (odblokuj nowe skórki i emblematy).
 • System ulepszania broni (odblokuj nowe wersje broni z wyjątkowymi modyfikacjami).
 • Nowe trofea.
 • Ulepszony poziom CHAOS w trybie współpracy.

Fabuła Farpoint w trybie dla jednego gracza przedstawia losy podróżującego przez inne wymiary naukowca badającego anomalie Jowisza, którego celem jest powrót do własnej rzeczywistości. W drodze do domu musimy przemierzyć różne krainy i stawić opór zamieszkującym je niegościnnym tubylcom.

Farpoint, jako jedna z nielicznych strzelanek dostępnych na gogle PlayStation VR, posiada wsparcie specjalnego kontrolera PSVR Aim, którego zadaniem jest stworzenie wrażenia trzymania w dłoniach prawdziwej broni.

Gra sprzedawana jest w PS Store w cenie 124,00 zł.

Aktualizacja „Skyrim VR” 1.02 wprowadza płynne obracanie na PS Move

0

Bethesda wypuszcza łatkę do „The Elder Scrolls V: Skyrim VR”.

Użytkownicy gogli PlayStation VR posiadający w swojej bibliotece wydaną w ubiegłym miesiącu grę The Elder Scrolls V: Skyrim VR mogą pobrać nową aktualizację oznaczoną numerem 1.02. Wprowadza ona kilka poprawek, m.in. ułatwienia dla osób korzystających z kontrolerów PS Move.

Łatka przede wszystkim dodaje możliwość płynnego obracania się za pomocą kontrolerów ruchowych, a także opcjonalny celownik pojawiający się w trakcie rzucania czarów przy użyciu PlayStation Move. Nowa aktualizacja eliminuje również problem menu wyświetlającego się za plecami gracza, a także kilka pomniejszych bugów zgłaszanych przez graczy.

Więcej na temat Skyrim VR pisaliśmy w tym miejscu.

Doom VFR grywalny na Oculus Rift dzięki aktualizacji SteamVR beta

1

Można już grać w VR-owego Dooma na goglach Oculus Rift.

Długo wyczekiwany przez VR-owych graczy Doom VFR właśnie zadebiutował w sklepie PS Store i na platformie Steam. W tym drugim przypadku gra otrzymała na starcie wyłącznie wsparcie dla gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive, natomiast użytkownikom Oculus Rift gra zwyczajnie się nie uruchamiała, co nie jest normalną sytuacją w przypadku gier obsługujących standard SteamVR.

Choć nie wiemy tego na pewno, jest to prawdopodobnie celowe zagranie wydawcy gry (Bethesda Softworks) należącego do firmy ZeniMax, która od dłuższego czasu prowadzi spór prawny z Oculus VR. Z pomocą przyszło jednak Valve udostępniając aktualizację oprogramowania SteamVR. Najnowsza wersja beta VR-owej nakładki obchodzi zabezpieczenia Bethesdy i pozwala uruchomić Doom VFR na goglach Oculus Rift.

Aby zaktualizować SteamVR do wersji beta należy we właściwościach oprogramowania na platformie Steam przejść do zakładki Beta i z rozwijanej listy wybrać „SteamVR Beta Update. Po zatwierdzeniu zmian aplikacja automatycznie pobierze najnowszą testową wersję nakładki.

Więcej na temat Doom VR pisaliśmy w tym miejscu.

HTC inwestuje w kolejne 26 start-upów w ramach akceleratora Vive X

0

HTC kontynuuje wsparcie dla młodych firm z branży VR/AR.

W ubiegłym roku twórcy gogli HTC Vive uruchomili akcelerator „Vive X” skierowany do start-upów, na który przeznaczyli 100 milionów dolarów. Skorzystali już z niego m.in. producenci przystawki TPCast zamieniającej topowe headsety w urządzenia bezprzewodowe, a także 65 innych firm działających w branży bezpośrednio związanej lub powiązanej z technologiami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach Vive X start-upy mogą liczyć na bezpośrednią pomoc w prowadzeniu firmy. HTC zobowiązuje się pokryć koszty administracyjne, księgowe oraz pozostałe wydatki związane z prowadzeniem działalności. Firma udziela również merytorycznych porad dotyczących projektowania oprogramowania na gogle na HTC Vive (SteamVR) oraz dostępu do zaawansowanych technologii VR.

HTC właśnie ogłosiło trzecią partię firm zakwalifikowanych do udziału w programie. Tym razem dołączyło do niego 26 start-upów. Wśród nich znajdziemy m.in. firmę zajmującą się modyfikowaniem atrakcji znajdujących się w parkach rozrywki w doświadczenia Virtual Reality czy też platformę analityczną zoptymalizowaną pod kątem VR wykorzystującą bioczujniki do mierzenia aktywności mózgu.

Poniżej pełna lista firm, które dołączyły do Vive X.

 • Apelab
 • CALA
 • Cloudgate Studio
 • eLoupes
 • Nanome
 • Neurable
 • Quantum Capture
 • QuarkVR
 • Future Tech
 • Genhaosan (GHS)
 • JuDaoEdu
 • Lenqiy
 • PanguVR
 • Pillow’s Willow VR Studios
 • Yue Cheng Tech
 • Antilatency
 • Configreality
 • Super Node
 • VRWaibao
 • Wewod
 • COVER
 • Looxid Labs
 • Red Pill Lab
 • VRCollab
 • Astral Vision
 • REMMERSIVE

Arizona Sunshine na PlayStation VR z darmowym DLC

0

Strzelanka z gatunku „zombie-survival” Arizona Sunshine z darmowym DLC dla wersji PlayStation VR.

Arizona Sunshine – pierwszoosobowa VR-owa strzelanka z gatunku „zombie-survival” – otrzymała darmowe DLC obejmujące wersję dedykowaną konsolowym goglom PlayStation VR. Aktualizacja zawiera dwie nowe mapy dla trybu Horda, które wcześniej pojawiły się w edycji PC wydanej ze wsparciem headsetów Oculus Rift i HTC Vive. Lokacje o nazwie „Stara Kopalnia” i „Dolina Nieumarłych” pozwalają na rozgrywkę w trybie singleplayer oraz multiplayer co-op.

Akcja gry studia Vertigo Games rozgrywa się pośrodku słynnego Wielkiego Kanionu w Arizonie gdzie naszym zadaniem jest przetrwanie w obliczu apokalipsy zombie. Autorzy shootera opracowali m.in. realistyczny system walki wykorzystujący możliwości kontrolerów ruchowych.

W przypadku PlayStation VR produkcja dodatkowo pozwala na sterowanie przy użyciu kontrolera PSVR Aim. Za sprawą gadżetu, którego celem jest imitacja broni w grach z gatunku FPS (first-person shooter), użytkownicy gogli Sony mogą uzyskać jeszcze wyższy poziom imersji.

Doświadczenie „Liga Sprawiedliwości VR” trafia do placówek IMAX VR

0
Superman Metropolis
Superman (mat.prom)

Doświadczenie „Justice League VR” dostępne w centrach IMAX VR.

Interaktywne doświadczenie powiązane z wyświetlanym aktualnie w kinach filmem „Liga Sprawiedliwości” trafiło do centrów wirtualnej rzeczywistości IMAX VR. Aplikacja pozwala na wcielenie się w sześciu superbohaterów: Batmana, Supermana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga oraz Flasha.

„Liga Sprawiedliwości VR” prezentowana jest w goglach HTC Vive w 25 minutowych blokach, przy czym czas trwania doświadczenia wynosi około 12 minut. Za przyjemność pokierowania członkami ligi superbohaterów IMAX życzy sobie około 12 dolarów.

Tak prezentuje się zwiastun Justice League VR, który obecnie dostępny jest w centrach IMAX VR na wyłączność. Jest to efektem umowy podpisanej przez popularną międzynarodową sieć kin z Warner Bros. na początku tego roku. W ramach współpracy powstanie także podobne doświadczenie na bazie wchodzącego do kin w przyszłym roku filmu „Aquaman”.

Według wcześniejszych informacji „Liga Sprawiedliwości VR” zadebiutuje w grudniu w wersjach na gogle: HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear VR, Google Daydream oraz PlayStation VR.

Obserwuj nas

12,730FaniLubię
25ObserwującyObserwuj
388ObserwującyObserwuj

Zobacz także