Samsung Gear VR

Pojawił się kolejny odcinek z serii Enter The Game poświęconej grom i technologiom wirtualnej rzeczywistości. Tym razem ludzie z serwisu VReality.pl przetestowali mobilne gogle Samsung Gear VR. Gorąco zachęcamy!

Kanał YouTube „Enter The Game”

 • Dawid

  Mam 2 pytania:

  1. Czy urządzenie się przegrzewa? Pytam ponieważ w sieci chodzą plotki, że po 20 min się wyłącza.

  2. Jak oceniasz rozdzielczość? Czy widać pixele?

 • 1 . Tak, raz udało mi się przegrzać telefon, po około 50 minutach – może tak długo dlatego, że to nówka. W sumie tylko raz tak długo grałem, z reguły brak mi na to czasu i udaje się max 20 minut używać, przy czym w filmach i galerii aż tak się nie grzeje mam wrażenie. Z tym, że przegrzanie to tylko informacja, że może nie osiągać pełnych obrotów przy takiej temperaturze, odkliknąłem to i grałem kolejne 10 minut do kolejnego alertu i rzeczywiście trochę może zaczęło klatkować. Zapewne telefon obniżył taktowanie aby zmniejszyć temp. jak ma to miejsce np. w prockach i7 w laptopach (a i5 tego nie miały swego czasu)

  2. Jak się nie skupiasz na dostrzeżeniu pikseli to nie widać. Nie ma już efektu screen door. A jak człowiek rusza głową to nawet starając się dopatrzeć piksele, staje się to niemal niemożliwe. Ale ogólnie zdrowym okiem w bezruchu, da radę dostrzec że obraz jest wyświetlany na ekranie, jest drobna siatka. Mam wrażenie, że te piksele są nieco podłużne a nie idealnie kwadratowe i dlatego tez fajnie się mieszają ze sobą. Jest bardzo dobrze… bardzo łatwo się zatracić w grze i zapomnieć o tym, że to wszystko wyświetlane jest na ekranie telefonu, co było dosyć ciężkie w DK1 i DK2.

 • Tomek

  Niestety pixeloza choć do przyjęcia , przegrzewa sie notorycznie, od kilku dni mam też notoryczne nudności od wirtualnego świata