Aplikacja Envelop VR, dzięki której wszystko co dotychczas robimy na monitorze może zostać przeniesione do środowiska wirtualnej rzeczywistości, wkroczyła w fazę otwartych beta-testów dla wszystkich użytkowników gogli HTC Vive i Oculus Rift.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o pracach nad aplikacją, dzięki której nie będziemy musieli rozstawać się z wirtualną rzeczywistością nawet podczas rutynowych zajęć wykonywanych na komputerze. Twórcy oprogramowania Envelop VR chcieliby, żebyśmy mogli zorganizować sobie środowisko pracy, tak jakbyśmy dysponowali praktycznie nieograniczoną ilością monitorów.

W zależności od upodobań możemy wyświetlić na nich co tylko przyjdzie nam do głowy. Np. na jednym uruchomimy przeglądarkę internetowa, na drugim edytor tekstowy bądź arkusz kalkulacyjny, na trzecim ulubiony portal społecznościowy, na kolejnym leci sobie w tle mecz piłki nożnej, a na jeszcze innym sprawdzimy sobie co tam nowego pojawiło się na vrHunters. Możliwości jest dużo więcej.

Taka sytuacja jest oczywiście możliwa w realnym świecie, ale potrzebować będziemy zaawansowanego sprzętu, aby połączyć pięć monitorów i wyjątkowo dużego biurka. Aplikacja Envelop VR projektowana jest właśnie po to, abyśmy mogli taki efekt osiągnąć wyłącznie przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

Wraz z uruchomieniem publicznej Bety autorzy Envelop opublikowali pierwszy zwiastun aplikacji, na którym możemy zobaczyć jak to wszystko może wyglądać w praktyce.

Zastanawiacie się jak w takim przypadku odbywać się będzie pisanie na komputerze? Autorzy oprogramowania zaimplementowali widok z kamerki internetowej, która wyświetli aktualny obraz klawiatury i naszych dłoni.

Envelop VR w wersji Beta udostępniony został bezpłatnie dla wszystkich użytkowników gogli Oculus Rift i HTC Vive na stronie envelopvr.com oraz na platformie Steam.