Twórcy Virtuix Omni opublikowali kolejny materiał filmowy demonstrujący możliwości urządzenia. Tym razem działanie wielokierunkowej bieżni VR zademonstrowano na przykładzie najnowszej gry z serii Fallout.

Fallout 4 nie był projektowany z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości, dlatego też wymaga oprogramowania firm trzecich takiego jak np. vorpX, którego sterowniki otrzymały kilkanaście dni temu wsparcie dla gry. Jak można zobaczyć na poniższym wideo taka kombinacja doskonale spisuje się w połączeniu z Omni.

Twórcy bieżni już w przyszłym miesiącu wyślą pierwsze sztuki urządzenia do osób, które złożyły zamówienia przedpremierowe. Firma właśnie potwierdziła rozpoczęcie seryjnej produkcji Virtuix Omni. Jeszcze w grudniu 20 egzemplarzy urządzenie zostanie dostarczonych do osób, które w 2013 roku wsparły projekt bieżni na Kickstarterze. Kolejne 50 zostanie wysłanych w styczniu.

Kilka dni temu zaprezentowano integrację kontrolera ruchowego z goglami HTC Vive i systemem trackingu SteamVR Lighthouse. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.