Pojawiły się nowe informacje na temat VR-owych gier z serii „Final Fantasy XV”.

W trakcie targów E3 2016 zaprezentowany został zwiastun doświadczenia wirtualnej rzeczywistości „Final Fantasy XV Prompto VR” dla gogli PlayStation VR, dzięki któremu mieliśmy wcielić się w skórę jednego z bohaterów piętnastej części legendarnej serii Final Fantasy. Ponad rok później Wan Hazmer z Square Enix ujawnił podczas wydarzenia The PlayStation Experience South East Asia, iż był to wyłącznie projekt pokazowy, który ostatecznie nie miał zostać wydany.

„Prompto VR w rzeczywistości był prezentacją. To był jedynie pokaz mocy wirtualnej rzeczywistości, ale mamy Monster of the Deep.”

Monster of the Deep to z kolei ogłoszony podczas tegorocznych targów E3 spin-off Final Fantasy XV, w którym naszym zadaniem będzie… łowienie ryb.

Dotychczas bardzo mało wiedzieliśmy o tej grze. Wan Hazmer ujawnił, iż spotkamy się w niej z bohaterami oryginalnej serii. Tytuł posiadać będzie m.in. tryb fabularny, w którym będziemy mogli zarabiać pieniądze, a następnie wydawać je na udoskonalenia sprzętu. Więcej trybów zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Square Enix przygotowuje również pojedynki z bossami. Jednym z nich będzie kreatura, która widnieje w logo gry.

Aby lepiej przygotować się do produkcji gry wędkarskiej, deweloperzy w ostatnim czasie wybrali się na ryby osobiście.