Fruit Ninja VR otrzymał wsparcie dla gogli PlayStation VR.

Fruit Ninja VR to nowa wersja wydanej w 2010 roku na urządzenia mobilne gry zręcznościowej, stworzonej z myślą o wykorzystaniu potencjału ekranów dotykowych. Z czasem pojawiły się wersje na inne platformy, m.in. Xbox-owy Kinect. Tym razem tym razem mamy do czynienia z edycją na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Tytuł australijskiego studia Halfbrick zadebiutował już pół roku temu ze wsparciem dla gogli HTC Vive i wykorzystał ich unikalne możliwości w postaci kontrolerów ruchowych (obsługa mieczy) oraz systemu SteamVR Lighthouse „room-scale”, dzięki któremu możemy prowadzić rozgrywkę na przestrzeni określonego obszaru pokoju. Od niedawna w Fruit Ninja VR mogą zagrać także użytkownicy gogli Oculus Rift (którzy zakupili kontrolery Oculus Touch), a od teraz również PlayStation VR.

Podobnie jak w poprzednich wydaniach „owocowego nindży” zadanie gracza polega na rozcinaniu mieczem różnego rodzaju owoców. Podczas wykonywania tego manewru pojawiają się utrudnienia w postaci bomb, których musimy unikać.

Fruit Ninja VR dostępny jest w sprzedaży w cenie 71 złotych w PlayStation Store.